Grożą Trzaskowskiemu ŚMIERCIĄ?! Prezydent jest przerażony. Chodzą za nim krok w krok [ZDJĘCIA]

2021-03-03 16:36 Izabela Kraj
Szczury u Trzaskowskiego
Autor: Tomasz Radzik Szczury u Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski od pewnego czasu nie porusza się już samotnie po Warszawie. Towarzyszą mu tajemniczy mężczyźni. Trzymają się dyskretnie z boku, ale bacznie obserwują, co się wokół prezydenta dzieje. Czy Rafał Trzaskowski dostał oficjalną ochronę? Czy ma się czego bać? Obejrzyj GALERIĘ. Nasz fotoreporter ujawnia, kto śledzi Rafała Trzaskowskiego i chodzi z nim krok w krok po mieście!

Skończyły się czasy, kiedy Rafał Trzaskowski wsiadał beztrosko do metra i jechał z Kabat do ratusza na Pl. Bankowym. Teraz prezydent Warszawy coraz częściej podróżuje służbowym autem, nie tylko z powodu pandemii i wielu obowiązków. Jest jeszcze jedna przyczyna… bezpieczeństwo prezydenta. - Choć Rafał Trzaskowski nie mówi o tym, czy się obawia o bezpieczeństwo swoje i rodziny, ta obawa zawsze istnieje. Zwłaszcza ostatnio, gdy podsycany jest hejt ze strony, powiedzmy to, nieprzychylnych mediów i polityków – mówi nam urzędnik z otoczenia prezydenta Warszawy.

W tym tygodniu prezydent spotkał się z dziennikarzami w centrum Warszawy. Opowiadał o zmianach na pl. Pięciu Rogów. Gdy konferencja się skończyła, fotoreporter „Super Expressu” zaobserwował, że prezydent ma… „cienia”, albo nawet „cieni”. Postawny mężczyzna w niebieskiej kurtce szedł za nim, bacznie obserwował każdy ruch Trzaskowskiego, gdy ten spacerował chodnikiem, dyskretnie stał z boku, gdy ktoś wręczył prezydentowi książkę.

Czy prezydent Warszawy ma oficjalną ochronę?

ODPOWIEDŹ ZNAJDZIECIE W GALERII:

Wiemy, że od czasu ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej nastąpił wysyp gróźb pod adresem Trzaskowskiego. - Takiego ataku wcześniej nie było! – przyznaje nam pracownik ratusza.

Te listy czy maile, w których autorzy grożą prezydentowi i jego rodzinie śmiercią, kierowane są na policję.

Najgłośniejszy przypadek, który wyszedł na jaw, dotyczył jeszcze kampanii. 41-letni mieszkaniec Poznania groził, że zabije prezydenta Warszawy, wtedy kandydata na prezydenta RP. Został zatrzymany i aresztowany. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazywał wtedy, że podejrzany przyznał się do winy, ale nie pamiętał szczegółów swoich gróźb. Pamięta tylko, że wyrażał się w sposób wulgarny.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski

Na nasze pytania związane z ochroną prezydenta Warszawy i liczbą zawiadomień o groźbach, ratusz odpowiada tak:

„Z uwagi na stale utrzymujące się zagrożenia osób pełniących funkcje publiczne, powodowane m.in. mową nienawiści, ksenofobią, kreowaniem konfliktów społecznych, Urząd m.st. Warszawy nie udziela bliższych informacji na temat organizacji i taktyki ochrony osób zajmujących kierownicze stanowiska w urzędzie. Analogiczną politykę informacyjną w sprawach tzw. działań ochronnych realizuje Służba Ochrony Państwa względem osób chronionych.” - odpisała nam rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

A jeszcze niedawno prezydent Trzaskowski TAK PODRÓŻOWAŁ DO PRACY. Kliknij w GALERIĘ:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE