W Warszawie będzie Aleja PAWŁA ADAMOWICZA! Rafał Trzaskowski potwierdza

2020-01-16 11:49 MB
Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Gdańsk wspomina swojego prezydenta [PROGRAM]
Autor: wikimedia.org, CC BY-SA 4.0, Rudolf H. Boettcher

Aleja w parku na Śródmieściu będzie nosić imię Pawła Adamowicza – tak zdecydowali w czwartek, 16 stycznia warszawscy radni. Na Twitterze poinformował o tym sam prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, który był pomysłodawcą i inicjatorem uchwały.

- We wtorek wróciłem z Gdańska, gdzie obchodziliśmy rocznicę morderstwa prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. (...) Jest wniosek na radzie, mam nadzieję, że ten wniosek spotka się z poparciem radnych i będziemy mogli tę aleję otworzyć wraz z członkami rodziny pana prezydenta - poinformował na konferencji prasowej w ratuszu prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

 

Dziś około godziny 11 Rafał Trzaskowski opublikował na swoich mediach społecznościowych - Rada Miasta Stołecznego Warszawa poparła mój projekt - w stolicy będzie aleja Pawła Adamowicza – informuje o sukcesie Prezydent Warszawy.

Magdalena Adamowicz wspomina zamordowanego męża. Pokazała OSTATNIE wspólne zdjęcie

- Nazwę Aleja Pawła Adamowicza (nazwa skrócona: al. P. Adamowicza) nosić będzie śródmiejska aleja parkowa, biegnąca od ulicy Jazdów, wzdłuż zachodniej krawędzi Parku Tadeusza Mazowieckiego, a następnie już w granicach parku, do ulicy Górnośląskiej – podaje Urząd Miasta.

ZOBACZ TAKŻE: Morderca Pawła Adamowicza pisze w liście do brata: Wyjdę na wolność za dwa lata