Recydywista zaszalał na Targówku. W dwa dni zarobił na 7 zarzutów

i

Autor: POLICJA Recydywista zaszalał na Targówku. W dwa dni zarobił na 7 zarzutów

Recydywista zaszalał na Targówku. W dwa dni zarobił na 7 zarzutów

2022-06-21 21:43

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna na swoim koncie ma również kradzież innego auta, włamanie na konto bankowe i zniszczenie cudzego mienia. W ciągu dwóch dni 27-latek dopuścił się siedmiu przestępstw!

Skradziono samochód na Pradze-Północ

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o skradzionej toyocie, która ostatni raz była widziana w okolicach ul. Bazyliańskiej. Pojazd został zatrzymany. Skontrolowano czterech mężczyzn, którzy siedzieli w środku. Żaden z nich nie potrafił wyjaśnić, do kogo należy samochód. Gdy policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne w systemie, potwierdzili, że pojazd został skradziony dzień wcześniej przy ul. Brzeskiej na Pradze-Północ.

– Wewnątrz auta znaleziono zagraniczny paszport, który nie należał do nikogo z auta oraz przedmioty, do posiadania których żaden z zatrzymanych się nie przyznał – przekazała kom. Paulina Onyszko.

W trakcie przeszukania wyszło na jaw, że jeden z zatrzymanych, 27-letni mężczyzna, jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali i przesłuchali wszystkich pasażerów. Po oględzinach, pojazd został przekazany razem z zabezpieczonymi przedmiotami prawowitemu właścicielowi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przyszedł na komisariat, poprosił żeby go zamknęli. Kuriozalne aresztowanie na Ursynowie

Mężczyzna dopuścił się siedmiu przestępstw

Informacje pochodzące od pokrzywdzonych, zeznania świadków i policyjne ustalenia dowodziły, że mężczyzna w ciągu zaledwie dwóch dni dopuścił się aż siedmiu przestępstw.

Dotyczyły one nie tylko kradzieży dwóch pojazdów, ale też licznych włamań na konto bankowe poprzez płatności skradzionymi kartami. Ponadto mężczyzna dopuścił się kradzieży torebki swojej byłej partnerki z zawartością telefonu, gotówki, karty płatniczej i dokumentów, które następnie zniszczył oraz wypłaty gotówki z jej konta bankowego i licznych transakcji płatniczych jej kartą – dodała policjantka.

27-latek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która nadzoruje czynności w tej sprawie. Tam usłyszał zarzuty. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kuriozalna sytuacja w Warszawie. Okradli księdza podczas nabożeństwa

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany