Remont ul. Czecha i Trakt Brzeski w Warszawie zakończony. Nowa nawierzchnia cieszy kierowców

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich Remont ul. Czecha i Trakt Brzeski w Warszawie zakończony. Nowa nawierzchnia cieszy kierowców

Czekali na to latami

Remont ul. Czecha i Trakt Brzeski w Warszawie zakończony. Nowa nawierzchnia cieszy kierowców

2022-08-10 9:36

To była najgorsza droga wlotowa do Warszawy. Ciągiem ulic Czecha i Trakt Brzeski można było jeździć właściwie tylko lewym pasem. Prawy był tak zniszczony, że można tu było uszkodzić samochód. Po blisko miesiącu robotnicy zakończyli prace związane z wymianą nawierzchni. Ale przyzwyczajenia niektórych kierowców do jazdy z lewej strony zostały.

Remont ul. Czecha i Trakt Brzeski

Kierowcy wjeżdżający do Warszawy od strony Starej Miłosnej przyzwyczaili się już do jazdy lewym pasem. Prawy był w katastrofalnym stanie i nie nadawał się do jazdy z prędkością, która na tej drodze jest dozwolona. Drogowcy po wielu latach i apelach kierowców w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. Od poniedziałkowego wieczora północna jezdnia ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski została oddana kierowcom. Między skrzyżowaniami z ulicami Kościuszkowców i Kajki w Wawrze a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej pojawiła się zupełnie nowa nawierzchnia. 

Jak przyznaje Zarząd Dróg Miejskich, remont udało się przeprowadzić w 25 dni. Jak na odcinek liczący ponad 4 kilometry jest to więc tempo iście ekspresowe. 

- Kierowcy poruszając się prawym pasem wreszcie nie muszą zwalniać lub zjeżdżać na lewy, żeby ominąć nierówności. Teraz mają do dyspozycji nawierzchnię równą jak stół - mówi Jakub Dybalski, rzecznik stołecznych drogowców. W ramach prac wymieniono część podbudowy jezdni oraz nawierzchnię asfaltową.

To jednak nie koniec prac na ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski. Roboty z jezdni przeniosły się na drogę serwisową (na początkowym odcinku ul. Trakt Brzeski od skrzyżowania z ul. 1 Praskiego Pułku) i pobocze, gdzie przeprowadzone zostaną regulacje barier. W końcowej fazie wykonane będzie oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej.

Będą też nowe sygnalizacje świetlne

Na ul. Czecha prace będzie można również dostrzec na dwóch przejściach dla pieszych przy wlotach ulic Wawerskiej i Wierzchowskiego. Trwa tam budowa sygnalizacji świetlnych na bardzo niebezpiecznych przejściach. Sygnalizacje automatycznie będą wykrywać pieszych - zielone światło włączy się tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. To sprawi, że ruch przez cały czas będzie odbywał się płynnie. 

Prace mają zostać zakończone do końca wakacji. 

Koniec remontu Traktu Brzeskiego
Sonda
Czy w Warszawie jest dużo dziur w drogach?