ZDM sprzedaje wraki z ulic. 100 tys. za siedem aut [ZDJĘCIA]

2021-11-12 7:03

Za siedem z ośmiu wystawionych na sprzedaż samochodów, porzuconych na stołecznych ulicach, chętni oferują 92 tys. 720 zł. Jedno auto nie znalazło amatora - wynika z informacji stołecznego Zarządu Dróg Miejskich. Złożone oferty są teraz sprawdzane. A do kupna za niską cenę były takie perełki, jak mercedes S500 czy porsche.

ZDM ogłosił przetarg, w którym można było kupić osiem porzuconych na ulicach samochodów. Najdroższym samochodem okazał się mercedes S500. Nikt nie chciał kupić forda fusion. Za siedem aut oferenci zaproponowali w sumie 92 tys. 720 zł. Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko na Mazowszu. - Codziennie otrzymywaliśmy co najmniej kilkanaście telefonów, maili i pytań na Facebooku, a wieść o autach do nabycia za przystępną cenę sięgnęła daleko poza Warszawę i Mazowsze - przekazał Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

W przetargu wpłynęło 25 ofert. Najdroższym samochodem okazał się mercedes S500, za którego jeden z oferentów zaproponował 51 tys. 660 zł. Największe zainteresowanie wzbudziło audi A6, które chciało kupić siedem osób. Drugim najpopularniejszym autem okazał się mercedes C200 z sześcioma ofertami.

W ogłoszonym przetargu można było kupić mercedesa S500, forda mondeo mk3 kombi, mazdę 6, forda fusion, porsche cayenne, saaba 93, mercedesa C200 i audi A6. Najstarsze auto jest z 2002 roku, najmłodsze z 2009. Ceny wywoławcze kształtowały się od 1600 złotych za mercedesa c200 do 39 tysięcy za mercedesa S500.

To auta, które zostały usunięte ze stołecznych ulic i przeszły w posiadanie miasta. Odholowano je, bo były porzucone, a następnie przez pół roku nikt po nie się nie zgłosił. Samochody te albo nie miały tablic rejestracyjnych, albo ich stan wskazywał, że nie były od lat używane. ZDM sprawdza teraz oferty. - Ich analiza jest konieczna, aby zweryfikować, czy zainteresowani spełnili wszelkie wymogi zawarte w ogłoszeniu, m.in. m.in. wpłacili wadium - poinformował ZDM. - Liczymy, że chętni, którzy nadesłali zwycięskie oferty, spełnili podane kryteria i będą mogli cieszyć się z wylicytowanych samochodów - dodał.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił taki przetarg po raz pierwszy. - Wszystko wskazuje na to, że pomysł możemy uznać za udany. Niewykluczone, że w przyszłości będziemy rozpisywać kolejne takie postępowania - poinformował.

Nocna makabra w Radości. Pieszy potrącony przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE