Będzie REWOLUCJA na Woli i Bemowie: Mieszkańcy już szykują się do WOJNY!

2019-12-03 16:22 DS
ZTM wprowadza zmiany na Woli
Autor: ZTM Warszawa ZTM wprowadza zmiany na Woli

Zarząd Transportu Miejskiego pokazał projekt zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu trzech stacji II linii metra na Woli. Proponowane zmiany obejmą 26 linii: część wróci na trasy sprzed budowy, niektóre zostaną skrócone. Z mapy zniknie 155, a 171 nie dojedzie na Torwar. Pojawią się nowe linie: 106 i 271.

Skupiamy się na stacji Księcia Janusza, który będzie głównym węzłem przesiadkowym. Chcemy skonstruować rozkład jazdy tak, żeby co minutę autobusy odjeżdżały stamtąd w kierunku Ratusza Bemowo – powiedział Wiesław Witek, dyrektor ZTM. Na stare trasy sprzed budowy wrócą linie 103, 136, 154, popularne wśród mieszkańców 190 i 197. Linia 155 zostanie całkowicie zlikwidowana, a 397 wchłonięta przez 197 (będzie jeździć jako kursy skrócone).

Kolejna BOMBA na budowie metra!

Autobusy linii 105 pojadą tylko do ronda Daszyńskiego. Na Browarną dojedziemy nową linią 106 kursującą z Młynowa m.in. przez Grzybowską. To, co nie spodoba się mieszkańcom to skrócenie kursu linii 112 z CH Marki do pętli Nowe Bemowo. Na Jelonkach zastąpi ją nowa linia 371, która zabierze pasażerów z Karolina przez Człuchowską do stacji Księcia Janusza.

Dopiero strzały ostrzegawcze zatrzymały uciekiniera!

Linia 171 dojedzie tylko do Księcia Janusza zamiast na Torwar, E-2 do metra Ratusz Arsenał, a 520 zakończy kursowanie w centrum. - Dojazd na Płocką, na przykład do szpitala, wygodnie i sprawnie zapewni metro - zapewnia Andrzej Frankow, dyrektor ds. przewozów ZTM. 

Czy Warszawa zdąży z 500 plus?!

Zanim jednak ZTM wprowadzi zmiany najpierw skonsultuje je z mieszkańcami. - W styczniu i lutym odbędzie się sześć spotkań konsultacyjnych. Jedno na śródmieściu, dwa na Bemowie i trzy na Woli - dodaje dyrektor Witek. Konsultacje zaczną się 10 grudnia od internetowego czatu z dyrektorem na stronie ZTM, po Nowym Roku zaczną się spotkania. Dokładne daty nie zostały jeszcze ustalone.