Rondo Dmowskiego do przebudowy. Ratusz podpisał umowę, będą wielkie zmiany

2021-07-21 18:45
Rondo Dmowskiego do przebudowy. Ratusz podpisał umowę, będą wielkie zmiany
Autor: Google Street View Rondo Dmowskiego do przebudowy

"Umowa podpisana - ruszamy ze zmianami na rondzie Dmowskiego! Powstaną nowe przejścia naziemne i przejazdy dla rowerów, pojawi się też dużo nowej zieleni. Będzie bardziej estetycznie, wygodnie i zielono" - ogłosił radośnie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Ile będzie kosztowała długo zapowiadana inwestycja miasta?

Za pół roku rondo Dmowskiego w samym centrum Warszawy będzie nie do poznania. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Balzola Polska. Zarząd Dróg Miejskich podpisał z nią już umowę na przebudowę ronda. Długo zapowiadane zmiany w stolicy będą kosztowały miasto 11 mln 42 tysiące złotych.

ZOBACZ TEŻ: To Emila rozszarpało białe porsche. Zdruzgotana ukochana zgłosiła się na policję

"Już za 6 miesięcy rondo będzie wyglądało zupełnie inaczej" - zapowiedział Rafał Trzaskowski. W planach są bowiem ogromne zmiany. Rondo Dmowskiego będzie ładniejsze, bezpieczniejsze i bardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców, również tych z niepełnosprawnościami.

"Te wszystkie utrudnienia dla matek z dziećmi, dla osób z niepełnosprawnościami, dla rowerzystów zostaną usunięte. Będzie można po prostu przejść po zwykłym przejściu drogowym. Przystanki tramwajowe będą do tego dostosowane. Będą również specjalne przejazdy dla rowerzystów. No i zasadzimy mnóstwo zieleni na samym rondzie" - wyjaśnił prezydent stolicy.

Wokół ronda Dmowskiego powstaną cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Powstaną też przejazdy rowerowe, które połączą oddzielone odcinki trasy rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej. Na rondzie i wokół niego zostanie posadzone ponad 20 tysięcy roślin. Nowe drzewa (platany, dęby i lipy) pojawią się między innymi na wyspie ronda i na wysepkach przy przystankach tramwajowych.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE