Rozbił się, bo omijał sarnę. 21-latek z bmw roztrzaskał się pod Wyszkowem

2021-11-25 17:10
Dachował, bo chciał ominąć sarnę
Autor: Reprodukcja Andrzej Woźniak/Super Express

Koszmarny wypadek w miejscowości Białebłoto-Kobyla w powiecie wyszkowskim na Mazowszu. 21-letni kierowca bmw został przewieziony do szpitala po tym, jak jego auto dachowało i zostało niemal doszczętnie zniszczone. Młody mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. To cud, że przeżył! Sprawcą wstrząsającego zdarzenia była… sarna przebiegająca w ciemnościach przez drogę.

Do groźnego wypadku doszło o godz. 23:30 na drodze powiatowej w miejscowości Białebłoto-Kobyla, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dachowało tam bmw, którym kierował 21-latek.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenie wynika, że młody kierowca, jadąc od strony Długosiodła zauważył sarnę, która nagle wbiegła na drogę. Aby uniknąć zderzenia z dzikim zwierzęciem, mieszkaniec Wyszkowa gwałtownie zahamował i skręcił kierownicą. Wówczas 21-latek stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Następnie auto 21-latka dachowało i zatrzymało się na środku jezdni.

Kierowca osobówki może mówić o wielkim szczęściu w nieszczęściu. Co prawda jego auto zostało całkowicie zniszczone i nawet najlepszy mechanik i blacharz nie pozbierają go już do kupy, ale sam uszedł z życiem. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny pojazdu oraz miejsca, a także sporządził szkice zdarzeniowe. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego. Warto zaznaczyć, że badanie alkomatem wykazało, że 21-latek był trzeźwy.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Złote Tarasy. Warszawiacy boją się kolejnych śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE