Nowa dyrektorka Trzaskowskiego dla „SE”: Mam w sobie dużo optymizmu

2021-11-25 14:55
Nowa dyrektorka Trzaskowskiego dla „SE”: Mam w sobie dużo optymizmu
Autor: Artur Hojny / Super Express Nowa dyrektorka Trzaskowskiego dla „SE”: Mam w sobie dużo optymizmu

Magdalena Młochowska dołączyła do grona najbliższych współpracowników prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Została nową dyrektorką - koordynatorką w Warszawskim ratuszu nadzorującą sprawy ekologii i zieleni. Zastąpiła odwołaną Justynę Glusman. „Super Expressowi” mówi w materiale WIDEO co jest jej mocną stroną, a czego się boi obejmując funkcję w najbliższym otoczeniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił w środę 24 listopada nowa pełnomocniczkę d.s. zieleni. Z Magdaleną Młochowską zna się już blisko 10 lat. Chrzest bojowy współpracowniczka Trzaskowskiego przeszła sadząc wspólnie z prezydentem pierwsze drzewo na rondzie Dmowskiego - to symboliczny przełomowy moment w walce urzędu z betonozą w centrum Warszawy i kolejny krok do tworzenia Nowego Centrum Warszawy. Na rondzie Dmowskiego wkrótce pojawi się blisko 60 drzew. Trzaskowski tak rekomenduje Magdalenę Młochowską: - Mam zaszczyt z nią współpracować od wielu lat, jeszcze w ministerstwie cyfryzacji, a później w ratuszu. Zarówno jej wykształcenie jak i olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu sprawią, ze przejdziemy do kolejnego etapu realizacji priorytetów. A walka z ociepleniem klimatycznym i zazielenianie miasta są dla nas priorytetem – mówił Rafał Trzaskowski.

Magdalena Młochowska zaczęła już pracę na nowym stanowisku w ratuszu. Pytana o zmiany poprosiła o czas na zapoznanie się pracownikami, którymi będzie teraz zarządzać. Ale z „Super Expressem” porozmawiała. Co jest jej mocną stroną? - Na pewno relacje z ludźmi – ocenia Magdalena Młochowska. A czego się boi? Więcej dowiecie się z materiału WIDEO.

Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm

Magdalena Młochowska uczyła się w LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (to samo liceum kończył prezydent Rafał Trzaskowski), studiowała dwa kierunki na Uniwersytecie Warszawskim: gospodarkę przestrzenną i ochronę środowiska, jeszcze zanim została magistrem, pracowała też na UW. W 2012 roku Donald Tusk mianował ją podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji (którym w latach 2013-14 kierował Rafał Trzaskowski). W 2016 roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała z nią umowę o pracę w warszawskim ratuszu. Do urzędu miasta ściągnął ją ówczesny zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz – wiceprezydent Witold Pahl. Po kryzysie związanym z aferą reprywatyzacyjną wiceprezydent Witold Pahl tworzył biuro d.s. dekretowych i dwóch byłych ministrów – w tym Magdalena Młochowska - miało ratować autorytet urzędu nadszarpnięty aferą reprywatyzacyjną. Młochowska została rzecznikiem mieszkańców do pomocy pokrzywdzonym lokatorom w walce z bezdusznymi kamienicznikami i urzędowymi procedurami. W kadencji Trzaskowskiego została szefową Biura Polityki Lokalowej, a teraz awansowała na dyrektorkę-koordynatorkę. Jej poprzedniczka Justyna Glusman podpisała kilka dni temu wypowiedzenie wręczone jej przez prezydenta po trzech latach pracy. Prezydent Trzaskowski odwołał ją z funkcji, bo miał dość generowanych przez nią konfliktów wewnątrz urzędu i na zewnątrz.

Sonda
Jaką ocenę wystawiłbyś Rafałowi Trzaskowskiemu za rządy w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE