W pierwszą sobotę wakacji

Rusza pociąg „Słoneczny” z Warszawy nad morze. Daty, godziny odjazdu, ceny biletów

2023-06-07 18:21

Już w pierwszą sobotę wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” do Ustki oraz „Słoneczny – BIS” do Gdyni. Podróż z Warszawy będzie trwała odpowiednio 6 i 4 godziny. Co ważne, nie zmienią się ceny biletów względem ubiegłorocznych.

Od kiedy można kupować bilety na pociąg "Słoneczny"?

„Słoneczny” będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy „Słoneczny – BIS” relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez klimatyzowane wagony piętrowe Kolei Mazowieckich firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Rozkład jazdy pociągu "Słoneczny"

Z uwagi na prace prowadzone przez PKP PLK, rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września „Słoneczny” wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w około 6 godzin. Od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

„Słoneczny – BIS” w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w około 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Ceny biletów za podróż pociągiem "Słoneczny"

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Oferta na trasę Słupsk – Ustka zostanie wydłużona o odcinek Słupsk – Gdynia. Minimalna cena biletu według oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.

- W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie – może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy „Słonecznym” pojechało ponad 127 tys. osób – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM”

Więcej informacji na temat „Słonecznych” pociągów znajduje się na stronie https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy

Rusza pociąg „Słoneczny” z Warszawy nad morze
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?