Ryanair znów odwołuje loty z Polski. Lista skasowanych połączeń się nie kończy. Pasażerowie zaniepokojeni

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Ryanair znów odwołuje loty z Polski. Lista skasowanych połączeń się nie kończy. Pasażerowie zaniepokojeni

Co się dzieje?

Ryanair znów odwołuje loty z Polski. Lista skasowanych połączeń się nie kończy. Pasażerowie zaniepokojeni

2023-09-01 9:52

Ryanair znów odwołuje loty w Polsce. Pasażerowie, którzy w najbliższych dniach szykowali się na wylot z kraju, muszą uzbroić się w cierpliwość. Ryanair skasuje ponad 140 połączeń z lotniska w Modlinie, a to oznacza poważne utrudnienia. Powodem odwołania lotów przez Ryanair jest konieczny remont na lotnisku Warszawa-Modlin, który spowoduje zamknięcie lotniska. Ryanair nie miał wyjścia i musiał odwołać część lotów. Lista anulowanych połączeń jest bardzo długa. Lotnisko będzie zamknięte przez kilka dni w godzinach wieczornych i nocnych. Które połączenia odwoła Ryanair?

Ryanair znów odwołuje loty w Polsce. Pasażerowie są zaniepokojeni

Ryanair po raz kolejny poinformował o odwołaniu lotów z Polski. Na liście odwołanych połączeń królują loty z lotniska Warszawa-Modlin - to nawet 140 połączeń realizowanych do najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Według informacji podawanych przez media, anulacją mogą zostać objęte loty do i z Budapesztu, Katanii, Sztokholmy, Helsinek, Manchesteru, Paryża, Lizbony, Dublina, Eindhoven czy Zadaru. Powodem odwołania połączeń przez Ryanair jest konieczny remont lotniska w Modlinie, który nałoży się na wakacyjny szczyt lotów. Głos w sprawie na łamach portalu fly4free.pl zabrał Michał Kaczmarczyk, dyrektor generalny linii Buzz, która jest spółką-córką Ryanaira.

- Anulacje dotyczą ostatniej fali wylotowej, czyli samolotów, które wczesnym wieczorem wylatują z Modlina i wracają tu z powrotem w godzinach między 23 i 1 w nocy. Nasze samoloty zbazowane w Modlinie nie będą więc wykonywały ostatniej rotacji - przyznał szczerze w rozmowie z dziennikarzem portalu. 

Lotnisko w Modlinie zostanie zamknięte w godzinach wieczornych i nocnych w dniach od 11 do 21 września. Prowadzona będzie wtedy wymiana oświetlenia na pasie startowym - w tym czasie nie będą możliwe starty i lądowania, co zmusiło Ryanair do odwołania lotów z Polsi. 

CZYTAJ TEŻ: Mocne słowa prezesa Ryanaira! Nie gryzł się w język. „Nie chcemy latać z Radomia, nawet za darmo”

Ryanair odwołuje połączenia z Modlina. Powodem... konieczny remont

Powodem odwołania ponad 100 lotów Ryanaira jest konieczność przeprowadzenia remontu na lotnisku w Modlinie. Wymienione musi zostać oświetlenie na pasie startowym, a to oznacza, że loty nie będą mogły odbywać się w godzinach wieczornych i nocnych. W tym czasie - między godzinami 20 a 5:30 lotnisko Warszawa-Modlin zostanie zamknięte. Remont będzie trwał w dniach od 11 do 21 września. - Ryanair nie miał wyjścia i musiał odwołać część połączeń – mówi w rozmowie z "Wirtualny Nowy Dwór" Tomasz Szymczak, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

 Jak wynika z systemu rezerwacyjnego Ryanair, część lotów, które zazwyczaj odbywały się w godzinach wieczornych i nocnych, zostały przeniesione na wcześniejsze godziny. Tak jest na przykład w przypadku lotów z Neapolu do Modlina. Z kolei loty z Modlina do Budapesztu zostały odwołane w dniach 11, 13, 18 i 20 września. 

To kolejne odwołane loty przez Ryanair. Wcześniej strajkowali piloci, później Ryanair skasuje kolejne połączenia

Pasażerowie Ryanaira muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Wcześniej odwołane zostały loty z powodu strajku pilotów w Belgii. Nie odbyły się loty z Warszawy do Brukseli Charleroi oraz z i do Łodzi, a także Poznania. Irlandzki Ryanair od października skasuje też bezpośrednie połączenia z Modlina do Szczecina - poinformował przewoźnik. 

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany