Wielki powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina. Tanie loty z Warszawy i pięć nowych tras

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Wielki powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina. Tanie loty z Warszawy i pięć nowych tras

Świetna wiadomość

Wielki powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina. Tanie loty z Warszawy i pięć nowych tras

2023-01-26 12:57

Świetna wiadomość dla osób planujących wakacje. Po czterech latach Ryanair wraca na Lotnisko Chopina! Co więcej, przewoźnik oferujący tanie loty z Warszawy zapowiedział, że w sezonie letnim z największego portu lotniczego w Polsce uruchomi pięć nowych tras! Pasażerowie będą mogli polecieć m.in. do Hiszpanii, Austrii oraz na Cypr.

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina

Po czterech latach niskokosztowy przewoźnik Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie. Warto przy tej okazji przypomnieć, że ostatniego dnia października minionego roku Ryanair po 10 latach stracił swoją monopolistyczną pozycję na lotnisku w podwarszawskim Modlinie.

Według Ryanair władze lotniska w Modlinie, nie podejmując współpracy z linią lotniczą co do dalszego rozwoju, ignorują ryzyko utraty nowych tras, jak również istniejących połączeń, na rzecz sąsiednich lotnisk, takich jak Warszawa Chopin.

"Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy, w tym władze regionalne, nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty" - stwierdził, cytowany w środowym komunikacie (25 stycznia), Michał Kaczmarzyk z Ryanair.

Nowe kierunki lotów z Lotniska Chopina w Warszawie

Ryanair przygotował również drugą niespodziankę dla pasażerów. W sezonie letnim linia uruchomi pięć nowych tras z Lotniska Chopina. Jak podaje TVN24 Biznes, tanie loty z Warszawy będą się odbywały do Hiszpanii, Belgii, Austrii, a także na Cypr i hiszpańską wyspę Majorkę.

Z komunikatu przekazanego mediom wynika, że loty do Alicante (Hiszpania) będą odbywać się cztery razy w tygodniu, do Brukseli (Belgia) - trzy razy, do Palmy de Mallorca (Majorka) - cztery razy, Pafos (Cypr) - raz w tygodniu, a do Wiednia (Austria) - cztery razy w tygodniu.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany