Skoda uderzyła w karetkę z pacjentem. Ambulans wpadł do rowu [GALERIA]

2019-10-10 11:33 md
Wypadek karetki w Koniku Nowym
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Wypadek karetki w Koniku Nowym

Poważny wypadek na Drodze Krajowej numer 2 w miejscowości Nowy Konik. Karetka, która jechała z pacjentem, zderzyła się z osobową skodą. Ambulans odbił się i wpadł do rowu.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Terespolskiej ze Stołeczną. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy wymusił pierwszeństwo przejazdu. Karetka jechała z pacjentem w kierunku Warszawy. Miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe - poinformował starszy aspirant Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowieckim.

Jak ustalił nasz reporter, skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i wyjechała tuż przed maskę karetki. Kierowca ambulansu nie zdążył wyhamować i przodem uderzył w bok auta osobowego. Ratownikom medycznym nic się nie stało, w pojeździe wystrzeliły poduszki powietrzne.

CZYTAJ TEŻ: Poważny wypadek w Warszawie. Karetka na sygnale PRZEWRÓCIŁA się na bok

Na miejsce wezwano drugą ekipę pogotowia, która przejęła przewożonego pacjenta. - Ranna została jedna osoba. To kierowca samochodu osobowego. Poszkodowany opuścił pojazd o własnych siłach, ratownicy zabrali go do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku - podsumował st. kpt. Kamil Płochocki ze mińskiej straży pożarnej.