Śmiałe kreacje na Paradzie Równości w Warszawie

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Śmiałe kreacje na Paradzie Równości w Warszawie

Śmiałe kreacje na Paradzie Równości w Warszawie. Tych osób nie dało się nie zauważyć [ZDJĘCIA]

2022-06-26 18:26

W sobotę, 25 czerwca, ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Na czele tęczowego pochodu dumnie kroczył prezydent miasta Rafał Trzaskowski, który wcześniej objął wydarzenie patronatem. Nie brakowało śpiewu, uśmiechu i wzajemnej tolerancji. Wrażenie robiło nie tylko morze tęczowych oraz niebiesko-żółtych flag, ale również kreacje niektórych uczestników Parady.

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

Sobota (25 czerwca) była niezwykle słonecznym i kolorowym dniem. Żar lejący się z nieba nie przeszkodził tysiącom ludzi zebrać się w centrum Warszawy, by następnie wspólnie maszerować w Paradzie Równości.

Przeczytaj też: Wielka zabawa w Parku Świętokrzyskim. Uczestnicy Parady Równości tańczą w fontannie! [WIDEO]

Coroczne święto tolerancji oficjalnie rozpoczął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Ta parada będzie taka, jak co roku. Będzie wyrazem radości, solidarności. Będzie wyrazem tolerancji. Będzie świętem uśmiechu. (...) Bądźmy razem. Dajmy świadectwo temu, że wszyscy jesteśmy za tolerancją i otwartością - mówił.

I tak rzeczywiście było. W kolorowym przemarszu, który wyruszył spod Pałacu Kultury i Nauki, udział wzięło tysiące warszawiaków i warszawianek. Ale nie tylko oni! Wojna na Ukrainie spowodowała, że niemożliwe było zorganizowanie Parady Równości za wschodnią granicą. Dlatego we wspólnym warszawsko-kijowskim marszu wzięli udział zarówno Polacy, jak i Ukraińcy.

Wyjątkowym gościem podczas parady była Helena Dalli, unijna komisarz do spraw równości. Razem z kolorowym tłumem maszerowali również przedstawiciele 20 ambasad m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii i Czech.

Śmiałe stroje na Paradzie Równości

Uwagę na Paradzie Równości 2022 w Warszawie przykuwały nie tylko tęczowe flagi społeczności LGBT+ czy niebiesko-żółte Ukrainy. W oczy rzucały się nie tylko kolorowe balony czy przepełnione miłością hasła na transparentach.

Nie przegap: Oni wzięli udział w Paradzie Równości w Warszawie. Zobacz, kogo można było spotkać w tęczowym pochodzie [ZDJĘCIA]

Oczu nie nie można było oderwać od… niektórych uczestników przemarszu. Ich skąpych lub wręcz przeciwnie, bardzo pokaźnych strojów, nie dało się przeoczyć. W poniższej galerii zdjęć umieściliśmy fotografie niektórych z nich. Cóż za odwaga i pomysłowość!

Parada Równości 2022 w Warszawie
Sonda
Popierasz Paradę Równości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE