Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości: Warszawa jest dla wszystkich!

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości: Warszawa jest dla wszystkich!

Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości: Warszawa jest dla wszystkich! [ZDJĘCIA]

2022-06-25 20:55

W Warszawie w sobotę, 25 czerwca, odbyła się Parada Równości 2022. Wielki, kolorowy pochód przemaszerował ulicami centrum. Od samego początku w wydarzeniu brał udział prezydent Rafał Trzaskowski. - Warszawa jest dla wszystkich – powiedział do zebranych otwierając wielką imprezę równościową. Nasi reporterzy towarzyszyli włodarzowi miasta podczas marszu.

Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości

Stołecznymi ulicami po raz kolejny przeszedł wielobarwny korowód zamieniając na kilka godzin centrum miasta w roztańczony parkiet. Społeczność LGBT+ miała w sobotę w stolicy swoje święto. Wszystko zaczęło się na Placu Defilad, gdzie ze sceny do zebranych ludzi przemówił prezydent miasta. - To będzie kolejne święto radości i miłości. Bądźmy dziś razem – powiedział Rafał Trzaskowski.

Przeczytaj również: Parada Równości 2022 w Warszawie. Kolorowy pochód przeszedł przez miasto [ZAPIS RELACJI]

Na marsz przyjechało też wielu gości z zagranicy, w tym komisarz Unii Europejskiej. O godzinie 14 pochód wyruszył ulicą Marszałkowską w stronę Placu Konstytucji, by skręcić do Alei Niepodległości i wrócić pod Pałac Kultury. Kierowcy musieli liczyć się z potężnymi utrudnieniami. Tegoroczna impreza przyciągnęła według organizatorów ponad 80 tysięcy osób. Przez większość czasu w pochodzie uczestniczył prezydent miasta. Oprócz niego w tłumie widać było też wiceprezydent Aldonę Machnowską-Górę. Byli też znani politycy, jak Robert Biedroń czy Włodzimierz Czarzasty.

Parada Równości 2022. Nie wszyscy się dobrze bawili

Jak co roku na trasie przemarszu przeciwnicy parady organizowali kontrmanifestacje. Przy Rondzie Dmowskiego grupa osób odprawiała przez megafon różaniec.

Wielka zabawa i taniec w... fontannie. Tak bawią się uczestnicy Parady Równości
Sonda
Popierasz coroczne organizowanie Parady Równości w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE