ŚMIERTELNY WIRUS atakuje: Specjalne procedury na Okęciu! Przesyłki Aliexpress są NIEBEZPIECZNE?

2020-01-25 7:05 PIK
koronawirus
Autor: Getty images

Doniesienia dotyczące koronawirusa 2019-nCoV są coraz bardziej przerażające: rośnie liczba ofiar, pojawiły się też pierwsze przypadki w Europie! Na lotnisku Okęcie wprowadzono specjalne procedury. Są pytania dotyczące przesyłek Aliexpress.

W piątek potwierdzono, że śmiertelnie niebezpieczny koronawirus 2019-nCoV dotarł do Europy: dwa przypadki zachorowań potwierdzono we Francji. Jak podaje Reuters jeden przypadek zdiagnozowano w Bordeaux, drugi w okolicach Paryża. Tymczasem rośnie obszar blokady komunikacyjnej w chińskiej prowincji Hubei: obejmuje już osiem miast w których lotniska i większość dworców jest zamknięta, a na drogach rozstawiono punkty kontrolne.

Tutaj możesz szukać pomocy w razie zarażenia koronawirusem z Chin!

Specjalne procedury w samolotach i na Okęciu

Lotniska na całym świecie wprowadzają specjalne procedury, dzieje się tak również na Okęciu. Personel pokładowy na liniach latających z Chin ma obserwować pasażerów pod kątem objawów grypy lub zapalenia płuc. Jeśli zajdzie taka potrzeba, po wylądowaniu samolotu pasażerami zajmą się lekarze.

Koronawirus z Wuhan zabija coraz więcej ludzi! Jest apel Głównego Inspektoratu Sanitarnego!

Od piątku wszyscy pasażerowie przylatujący z Chin muszą wypełniać Kartę Lokalizacyjną Pasażera. - Podają swój adres, gdzie będą przebywać przez najbliższe dwa tygodnie. Po tym czasie ktoś się z nimi skontaktuje, czy wszystko jest w porządku - wyjaśnia Jan Bondar z GIS-u. Dwa tygodnie to czas inkubacji wirusa. Osoba u której zostaną stwierdzone objawy choroby, zostanie skierowany do lekarza.

Konający pies wył w centrum Warszawy! Nie wiadomo, czy przeżyje!

 Co z przesyłkami Aliexpress?

Coraz częściej mówi się o tym, że koronawirus 2019-nCoV jest niebezpieczny i bardzo inwazyjny. Tymczasem pojawił się problem przesyłek pocztowych z Chin. W Polsce bardzo popularne są zakupy on-line w Kraju Środka. Tymczasem przesyłki Aliexpres mogą być zainfekowane wirusem w Wuhan. Oznacza to, że nieświadomi niczego kupujący mogą być już chorzy i co gorsza zarażać innych. Czy to oznacza, że śmiertelnie niebezpieczny koronawirus z Chin jest już w Polsce?

Toksyczne odpady w lesie pod Warszawą! Obejrzyj SUPER TEMAT!