Pługopiaskarka

i

Autor: źródło: facebook Powiat Radomski Zdjęcie poglądowe

Śnieżyca daje się we znaki kierowcom. Ratusz wysłał ARMIĘ pługów na ulice!

2021-02-08 14:43

Śnieg prószy od samego rana przez co drogi i chodniki zamieniają się w zaspy pełne białego puchu. Ratusz zapewnia iż zima tym razem nie zaskoczyła drogowców. Armia pługów od poranka walczy ze śniegiem.

Walka od rana

Od rana stołeczne ulice zasypuje intensywnie padający śnieg. Warszawski ratusz zapewnia, że odśnieżanie rozpoczęło się ok. godz. 4 rano. Miasto krytykują m.in. samorządowcy z PiS. Warszawski radny Maciej Binkowski pytał na Twitterze, czy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski "wyspał się" po sobotniej konwencji PO i czy "zajmie się zalegającym na ulicach śniegiem". Opublikował też zdjęcia zaśnieżonych ulic.

Rzeczniczka ratusza przed południem informowała na Twitterze, że na ulice z samego rana wyjechało 170 pługoposypywarek. "Największe opady śniegu jednak dopiero przed nami - jeżeli prognozy się sprawdzą, na ulice wyjedzie nawet 306 pługów" - wskazywała.

Ile pojazdów wyjedzie między godz. 14-15?

Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie

W innym wpisie wyjaśniała, że posypywanych jest łącznie 2370 km pasów jezdni, którymi kursują pojazdy transportu publicznego. Jak dodała, "równolegle swoje działania prowadzą inni zarządcy, w tym urzędy dzielnic".

Wczesnym popołudniem Gałecka powiedziała, że największe opady są zapowiadane na godz. 14-15, ale wszystkie 306 pojazdów już wyjeżdża na ulice. Zapytana, ile czasu pługoposypywarki będą pracować w tej liczbie, zapewniła, że "do skutku".

Na Twitterze rzeczniczka zaapelowała ponadto do kierowców, "aby przepuszczali pojazdy służb oczyszczania miasta", co pozwoli "na bezpieczne odśnieżanie i posypywanie infrastruktury". Wcześniej apelowała też o ostrożną jazdę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE