Sochaczew. Burza śnieżna zerwała dach hali. W środku małe dzieci. Groza w SP nr 6! [ZDJĘCIA]

2022-01-18 9:45
Sochaczew. Burza śnieżna zerwała dach hali. W środku małe dzieci. Groza w SP nr 6! [ZDJĘCIA]
Autor: Urząd Miasta Sochaczew/sochaczew.pl Burza śnieżna zerwała dach hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie. Fragmenty konstrukcji zniszczyły też sąsiedni cmentarz

Burza śnieżna zerwała dach hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie. W tym czasie przebywały tam małe dzieci z klas 1-3. Prędkość wiatru była tak duża, że zniszczeniu uległa 1/3 całej konstrukcji, która spadła następnie na pobliski cmentarz przy al. 600-lecia, niszcząc kilkanaście nagrobków. Poszkodowani przez burzę śnieżną mogą liczyć na pomoc.

Sochaczew. Burza śnieżna zerwała dach hali. W środku małe dzieci. Groza w SP nr 6!

Burza śnieżna poczyniła wielkie szkody w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie, zrywając dach hali sportowej placówki. W czasie gdy zerwał się potężny wiatr, niszcząc 1/3 konstrukcji, znajdowały się tam małe dzieci z klas 1-3. Dzięki szybkiej reakcji nauczycieli maluchy zostały w ekspresowym tempie ewakuowane z hali, dzięki czemu nikomu nic się nie stało. To nie był jednak koniec dewastacji spowodowanych przez burzę śnieżną. Zerwany dach, niesiony przez wiatr, spadł na znajdujący się nieopodal cmentarz przy al. 600-lecia w Sochaczewie, niszcząc co kilkanaście nagrobków. Pomoc w uprzątnięciu fragmentów dachu, które spadły też na boisko przy SP nr 6, zaoferowało wojsko, a w akcji brali również udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. - (...) jestem szczęśliwa że żadna osoba przebywająca w szkole nie odniosła obrażeń. Zawdzięczamy to głównie wzorowemu zachowaniu nauczycieli prowadzących wówczas zajęcia (...) - napisała po przejściu burzy śnieżnej Jadwiga Sikorska, dyrektorka szkoły w Sochaczewie. Tymczasem poszkodowani przez huraganowy wiatr mogę liczyć na pomoc urzędu miasta.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z brokerem i firmą ubezpieczającą majątek miasta. Oficjalnie zgłosiliśmy zdarzenie i wezwaliśmy do jak najszybszego udokumentowania i opisania wyrządzonych przez wiatr szkód. Dziś jeszcze nie czas na dyskusję, kto pokryje szkody, ale zapewniam, że żadna rodzina nie zostanie z problemem sama - mówi burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

Czytaj też: Chciał ją tylko naprawić. 32-latek zginął przygnieciony ciężarówką pod Sochaczewem!

Czytaj też: 1,5-roczne dziecko oblane wrzątkiem! Śmigłowiec lądował w klasztorze w Niepokalanowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sochaczew. Burza śnieżna zerwała dach hali. W środku małe dzieci. Groza w SP nr 6! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy widzieliście już kiedyś burzę śnieżną?
Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE