Spis Powszechny 2021. Gdzie spisać się w Warszawie? Znamy listę punktów

2021-04-02 12:30 Norbert Amlicki
Ruszył Spis Powszechny
Autor: pixabay.com

Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – piszą pracownicy warszawskiego ratusza. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce! Podstawową metodą zapisu będzie samospis internetowy. Będą także dostępne punkty stacjonarne spisu powszechnego.

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej w kraju, w województwach, powiatach i gminach. Po zebraniu niezbędnych danych będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego, który był w 2011 roku.

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie

- Bardzo liczę, że weźmiecie udział w spisie powszechnym, ponieważ dokładne i aktualne dane statystyczne są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania miasta. Możecie też zachęcać innych - im więcej osób weźmie udział w spisie, tym bardziej kompletne i miarodajne będą dane dla Warszawy - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

E-spis

Spisu można dokonać na stronie spis.gov.pl. Do elektronicznego formularza można zalogować się korzystając z profilu zaufanego lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą to zrobić w jednym z 18 punktów samospisowych, uruchomionych we wszystkich Urzędach Dzielnic. Tutaj możesz sprawdzić listę punktów samospisów w dzielnicach.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. 

Spis niesłyszących

Punkt jest czynny codziennie w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2, sala obsługi 0.28, stanowisko nr 5, w godz. 9.00-15.00. By skorzystać ze stanowiska samospisowego, należy wcześniej się umówić pod adresem e-mail: nsp2021@um.warszawa.pl.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE