Smutne wieści

Spłonęło nowe przedszkole pod Pułtuskiem. Ogień zaatakował w nocy! Straty oszacowano na ponad milion złotych

2023-02-15 18:06

Do gigantycznego pożaru doszło pod Pułtuskiej w miejscowości Przemiarowo. Chwile po godzinie pierwszej w nocy we wtorek, 14 lutego, ogień zajął się nowy budynek przedszkola. Na miejscu pracowały 12 zastępów straży pożarnej. Z jęzorami ognia walczyło 42 strażaków, trwało to ponad 8 godzin.

Przemiarowo pod Pułtuskiem. Gigantyczny pożar nowego budynku przedszkola

Poważny pożar w Przemiarowie. Ogień zajął się nowy budynek przedszkola. Strażacy, zgłoszenie o pierwszych płomieniach, otrzymali chwile po godzinie pierwszej w nocy. Jak się okazało po przyjeździe na miejsce, ognień objęta była przestrzeń poddasza z konstrukcją dachową.

Pożar był rozwinięty i trudny do zlokalizowania. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Strażacy wyważyli drzwi do obiektu i podali prądy wody na palącą się konstrukcję dachową. Następnie wykonano w poszyciu dachowym otwory oddymiające. Z uwagi na bardzo dużą powierzchnie pożaru zadysponowano do pomocy kolejne zastępy – przekazali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Służby ewakuowali z obiektu wyposażenie, jednak mimo wszystko straty, wstępnie, oszacowano na ponad milion złotych.

W działaniach gaśniczych brało udział 12 zastępów straży pożarnej, łącznie z pożarem walczyło 42 strażaków. Trwało to ponad 8 godzin. Po dogaszeniu ostatniego płomienia służby zajęły się pracami rozbiórkami polegającymi na zdjęciu przykrycia i konstrukcji więźby dachowej.

Wszystkie zarzewie ognia zostały dokładnie przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną – dodali strażacy.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki