Gigantyczny pożar na Powiślu. Spłonęło mieszkanie w bloku. Jedna osoba trafiła do szpitala

i

Autor: Facebook / Miłka Skalska Gigantyczny pożar na Powiślu. Spłonęło mieszkanie w bloku. Jedna osoba trafiła do szpitala

NOCNY HORROR W WARSZAWIE

Gigantyczny pożar na Powiślu w Warszawie. Spłonęło mieszkanie w bloku. Jedna osoba trafiła do szpitala

2022-08-28 11:28

Tuż przed północą w sobotę (27 sierpnia) doszło do gigantycznego pożaru na warszawskim Powiślu. Spaleniu uległo jedno mieszkanie w pięciopiętrowym budynku. Ewakuowano wszystkich lokatorów. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej. Jedna osoba została ranna i decyzją lekarzy, przetransportowano ją do szpitala.

Z mieszkania wydobywał się gęsty dym i płomienie

Strażacy zostali wezwani do interwencji na ulicy Topiel 6, na warszawskim Powiślu. Doszło tam do gigantycznego pożaru. Cały czas trwają ustalenia, w jaki sposób doszło do tak poważnego incydentu. Informacje dotyczące akcji ratunkowej potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” asp. Jakub Gołębiewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Tuż przed północą (27 sierpnia red.) wybuchł pożar w mieszkaniu na drugim piętrze w budynku pięciopiętrowym. Przed przybyciem strażaków na miejsce, mieszkańcy zajętego ogniem lokalu, opuścili go o własnych siłach – przekazuje nam strażak.

Ewakuowano wszystkich mieszkańców. – Z mieszkania wydobywał się gęsty dym i płomienie. Decyzją ratowników medycznych, którzy pojawili się na miejscu, jedna osoba została przewieziona do szpitala – dodaje. – Pożar gasiły cztery jednostki JRG – podsumowuje asp. Jakub Gołębiewski.

Lokal spłonął doszczętnie. Pożar wypalił sufit do surowej konstrukcji. Sąsiedzi mówili, że lokator z płonącego mieszkania przeszedł na sąsiedni balkon po gzymsie – przekazał nam świadek zdarzenia.

CZYTAJ TEŻ: Warszawa: Wybuch i pożar w bloku na Ursynowie. Jedna osoba ranna, okno wyleciało na ulicę

Na balkonie pojawił się ogień

Zaledwie kilka godzin wcześniej strażacy interweniowali również w sprawie pożaru, do którego doszło w warszawskim Ursusie. Na ulicy Skoroszewskiej zapaliło się wyposażenie balkonu w mieszkaniu na parterze.

Nikt nie został poszkodowany, a pożar gasiły dwa zastępy straży pożarnej.

Tragedia 72-letniego zegarmistrza. Spłonął mu dom, stracił w pożarze wszystko
Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany