Spotkania z ptakami w ogrodach wilanowskich

2016-12-02 17:39
Południowe Dzielnice: Mokotów, Ursynów, Wilanów: Po sąsiedzku z królem Janem
Autor: Shutterstock

Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy parków i ogrodów chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników. Na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, czaple i kormorany. W Wilanowie będzie można obserwować je z bliska.

Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się, na czym polega obrączkowanie ptaków, jak stwierdzić obecność różnych gatunków w środowisku, po co badamy ptaki, jak możemy im pomagać. Na uczestników warsztatów czekają różnorodne eksponaty, ciekawostki, zadania do wykonania, prace plastyczne. W czasie grudniowych spotkań poznamy szczegóły pracy terenowych badaczy ptaków. W styczniu zgłębimy tajemnice budowy ptaków ich przystosowania do lotu, zdobywania pożywienia, budowy gniazd, poznamy także ich różnorodne fascynujące zachowania. W lutym zaś dowiemy się, czym jest sozologia i jak możemy pomagać ptakom.

W tych dniach w godz. 9.30–14.30 prowadzone będzie także obrączkowanie ptaków. Uczestnicy spotkań będą mieli wyjątkową możliwość podpatrywania zarówno badaczy przy pracy, jak i ptaków z nowej, zupełnie innej perspektywy.

Spotkania odbywać się będą przy Pompowni nad Jeziorem Wilanowskim 4 grudnia, 18 grudnia, 15 stycznia 2017 r., 29 stycznia, 12 lutego i 26 lutego w godz. 10–15. Będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Koszt: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

W Wilanowie odbywać się będą także wycieczki ornitologiczne. Uczestnicy będą wspólnie obserwować ptaki żerujące w parkowych karmnikach, a także ptaki wodne zimujące na Jeziorze Wilanowskim. Dowiedzą się też, jak rozpoznawać różne gatunki ptaków, a także jak mądrze je dokarmiać, by im pomagać, a nie szkodzić.

Wycieczki odbywać się będą 4 grudnia, 18 grudnia, 15 stycznia 2017 r., 29 stycznia, 12 lutego i 26 lutego w godz. 10–11.30. Zbiórka w Parku Wilanowskim przy kasie na przedpolu. Koszt: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE