Stał na torach gdy nadjeżdżał pociąg. Stalowy kolos zmiażdżył go, na ratunek nie było szans

i

Autor: Tadeusz Mróz

Wypadek!

Stał na torach, gdy nadjeżdżał pociąg. Stalowy kolos zmiażdżył go, na ratunek nie było szans

2023-06-21 12:14

Tragedia na torach pod Płochocinem. Pędzący pociąg relacji Łowicz – Warszawa Wschodnia potrącił pieszego. Do dramatycznego wypadku doszło we wtorek (20 czerwca) w nocy. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe i policja. Strażacy zaczęli reanimować rannego. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracował prokurator.

Płochocin. Tragedia na torach, nie żyje pieszy potrącony przez pociąg

Dramat rozegrał się przed północą. - O godzinie 23:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na torach 200 metrów przed stacją PKP Płochocin. Doszło do potrącenia pieszego. Mimo reanimacji zmarł na miejscu – powiedział mł. bryg. Kazimierz Jaworski z Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim-zachodnim. Jak dodał strażak, kierownik pociągu w asyście straży miejskiej pomógł bezpiecznie dojść 30 pasażerom do stacji kolejowej. Ruch kolejowy na trasie był wstrzymany przez kilka godzin.

Policja nie chce komentować zajścia. - Z uwagi na delikatny charakter zdarzenia nie udzielamy komentarza w sprawie – powiedziała Ewelina Gromek-Oćwieja. Jak ustalił obecny na miejscu reporter „Super Expressu” do wypadku doszło, bo mężczyzna stał na torowisku. Maszynista nie miał szans na wyhamowanie rozpędzonego pociągu osobowego. Teraz sprawę wyjaśnia prokuratura.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w wypadku?