Świąteczne paczki już czekają na warszawiaków. Zobacz jak wygląda wielkie pakowanie niespodzianek [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-04-02 15:17
Warszawskie śniadanie wielkanocne z dowozem
Autor: Marek Kudelski/Super Express Warszawskie śniadanie wielkanocne z dowozem

3,5 tysiąca – tyle zgłoszeń otrzymali wolontariusze warszawskiego ratusza na dostawę paczek z wielkanocnym śniadaniem. Stołeczni urzędnicy już po raz drugi we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowują świąteczną niespodziankę dla osób starszych, samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji. W piątek kilkanaście osób w pocie czoła uwijało się, by zdążyć z przygotowaniem wielkanocnego upominku dla wszystkich potrzebujących. W magazynie aż roiło się od wolontariuszy. Wśród nich znalazła się również wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Od kilku dni przygotowujemy paczki ze śniadaniem wielkanocnym, po to by w sobotę popołudniu i w niedzielę rano dostarczyć je do mieszkań i domów tych osób, które naprawdę tego potrzebują. Które te święta spędzą samotnie, lub są w takiej sytuacji finansowej, że nie stać ich na takie drobiazgi i godne śniadanie wielkanocne – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra, która również włączyła się w przygotowywanie upominków w magazynie warszawskiego ratusza. 

W piątek panował tam największy harmider. Kilkanaście osób w pocie czoła wkładało do paczek m.in. biały barszcz, jajka, słodycze i drobne upominki. W pomoc zaangażowane było dużo dzieci z wielkim sercem. - Syn jest młody ale bardzo aktywny. Pomaganie ma we krwi. Zaangażował mnie i żonę do pomocy w magazynie. Możemy w ten sposób pokazać, że nie myślimy tylko o sobie w te święta – powiedział Ryszard Nowak (58 l.), tata trzynastoletniego Piotrka. Sam Piotrek przyznał, że taka akcja to też dobra forma aktywności fizycznej przy ciągłym siedzeniu w domu podczas nauki online.

- Wolontariusze zaangażowani są nie tylko w pakowanie paczek, ale co najważniejsze, oferują też swoją pomoc i poświęcają swój czas by dowieść czy dostarczyć te tysiące paczek bezpośrednio do domu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy po raz kolejny się zaangażowali w tę akcję – podsumowała wiceprezydent.

Wielkie przygotowania do Warszawskiego Śniadania Wielkanocnego z Dowozem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE