Święto Wojska Polskiego. Uroczystości na pl. Piłsudskiego

i

Autor: Akpa Święto Wojska Polskiego. Uroczystości na pl. Piłsudskiego

Święto Wojska Polskiego. Szereg wzniosłych uroczystości i piknik

2021-08-16 6:56

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchodom przyświecało hasło "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Było to aż 30 pikników w całej Polsce. Główne uroczystości odbyły się zaś w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jak co roku będzie można było zobaczyć uroczystą odprawę wart, pokaz wojskowego sprzętu i żołnierskich umiejętności. Jedyne czego wyjątkowo zabrakło to defilada wojskowa.

Niedziela 15 sierpnia była patriotycznym uniesieniem dla wielu warszawiaków. Pamięć o żołnierzach Bitwy Warszawskiej było widać dosłownie wszędzie. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się z samego rana, od mszy świętej w intencji ojczyzny i żołnierzy, która odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Zaś w południe, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, jak co roku warszawiacy oddali hołd bohaterom podczas odprawy wart. Po zakończeniu, wielu uczestników zostało na piknik na Placu Piłsudskiego oraz pod Muzeum Wojska Polskiego. Tegoroczne obchody wyjątkowo odbyły się bez słynnej z poprzednich lat wielkiej defilady na Wisłostradzie. W tym dniu prezydent Andrzej Duda podpisał także ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Święto Wojska Polskiego. Przemarsz wojsk ulicami Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają