Przeraźliwy dźwięk syren niósł się po Warszawie. Strażacy oddali hołd zmarłemu koledze

2021-04-07 15:02 Alicja Guz
Straż Pożarna
Autor: mszzz

Wzruszający gest stołecznych strażaków. W środę, w samo południe, w całej Warszawie słychać było przeraźliwy dźwięk strażackich syren. Przez minutę wozy strażackie we wszystkich jednostkach w mieście rozpaczliwie "wyły". Strażacy oddali w ten sposób hołd swojemu zmarłemu koledze, który przegrał nierówną walkę z COVID-19.

Ten widok rozdzierał serce. Punktualnie o godz. 12 przed każdą z warszawskich jednostek wyjechały wozy bojowe, w których na minutę włączono donośne sygnały dźwiękowo-świetlne. W tym samym czasie przed koszarami stanęli na baczność stołeczni strażacy. To był piękny gest. Warszawscy strażacy oddali w ten sposób hołd swojemu koledze, który po przegranej walce z chorobą odszedł na wieczną służbę.

Aspirant Kazimierz R. był członkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 na Pradze-Północ. Zmarł 27 marca po przegranej walce z koronawirusem. Miał zaledwie 47 lat. W środę odbył się jego pogrzeb. O godz. 11 w kościele św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta msza święta pogrzebowa, a tuż po niej zmarły strażak spoczął na cmentarzu parafialnym.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE