Szalony pościg na Ursynowie: Kierowca bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków [ZDJĘCIA]

2019-09-11 20:01 PRA
Szalony pościg na Ursynowie: Kierowca bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków
Autor: KSP Szalony pościg na Ursynowie: Kierowca bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków

To był szalony, nocny pościg ulicami ursynowskich osiedli: naćpany 23-latek bez prawa jazdy nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją. W końcu zatrzymał się na płocie! Cud, że nikomu nic się nie stało!

To miała być rutynowa kontrola przypadkowo wytypowanego samochodu. Jednak kierujący osobowym oplem nie zatrzymał się we wskazanym miejscu, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci mokotowskiej drogówki natychmiast podjęli za nim pościg, równocześnie prosząc o wsparcie inne jednostki zmotoryzowane.

Kierowca pędził przez miasto nie reagując na sygnały świetlne i błyskowe kilku ścigających go radiowozów. Ta szaleńcza ucieczka zakończyła się na płocie jednej z ursynowskich posesji. Wtedy wyskoczył z rozbitego auta i zaczął uciekać pieszo! Jednak teraz szybko został zatrzymany.

Okazało się, że 23-latek nie był co prawda pod wpływem alkoholu, miał za to w organizmie całą paletę środków odurzających, m.in. amfetaminę i kokainę. W samochodzie policjanci znaleźli kilkadziesiąt tajemniczych tabletek, które zostały oddane do badania. Nie miał także prawa jazdy!

Uciekinier trafił do aresztu i usłyszał na razie dwa zarzuty: kierowania pod wpływem środka odurzającego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej - za to grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto będzie obwiniony o kilkadziesiąt wykroczeń drogowych, w tym jazdę bez uprawnień.