Szalony pościg w Mińsku Maz. Chciał oszukać państwo na prawie 200 tys. zł! GALERIA]

2019-09-11 13:41 AGO

Policyjny pościg ulicami Mińska Mazowieckiego. Policjanci zatrzymali kierowcę srebrnego audi. 32-latek na tylnych siedzeniach i w bagażniku przewoził zakazane przedmioty!

Sceny jak z filmu rozegrały się w Mińsku Mazowieckim. Policjanci dostali informację, że powinni zwrócić szczególną uwagę na srebrne audi a8 na lubelskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu miał przewozić nielegalne przedmioty. Policjanci przygotowali zasadzkę na drodze krajowej numer 92.

Opisywany wcześniej samochód pojawił się około 17.00. Jechał z Mińska Mazowieckiego w kierunku zachodnim. Policjanci chcieli zatrzymać auto, ale gdy kierowca audi zauważył nieoznakowany radiowóz zatrzymał się, ale po chwili gwałtownie ruszył i rozpoczął szaleńczą ucieczkę.

Policjanci ruchu drogowego, żołnierze żandarmerii wojskowej i patrol operacyjny rozpoczęli pościg za srebrnym pojazdem. W miejscowości Ruda kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Samochód dachował i wjechał do rowu. Kierowcy nic się nie stało.

Okazało się, że 32-latek przewoził w samochodzie niemal 180 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Straty oszacowano na niemal 200 tysięcy złotych! Mieszkaniec powiatu bialskiego usłyszał już zarzut ucieczki przed policyjnym pościgiem i przewożenia wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy.

- Wartość uszczuplenia tej akcyzy wyniosła niemal 200 tys. zł - mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze grzywny, prac społecznych i zakazowi prowadzenia pojazdów na czas jednego roku.