Pobili do nieprzytomności studentów z Izraela. Ustalono sprawców ataku!

2019-09-11 12:31 AGO
Brutalny atak na Żydów w centrum Warszawy
Autor: Facebook/ Barak Kashpizky Brutalny atak na Żydów w centrum Warszawy

Kopali studentów do nieprzytomności. Do brutalnego ataku na tle narodowościowym doszło w centrum Warszawy. Dziś policja poinformowała, że udało się ustalić sprawców zdarzenia.

Do brutalnej napaści doszło 7 września przed jednym z klubów przy ulicy Twardej w Warszawie. Grupa izraelskich studentów wychodząc z imprezy została zaatakowana przez trzech mężczyzn. Jak potwierdzają świadkowie, wcześniej krzyczeli w kierunku Izraelczyków "Je**ć Izrael!", "Wolna Gaza!". Jeden z napastników, najbardziej agresywny, miał też wielokrotnie powtarzać, że jest Palestyńczykiem.

Czytaj także: Kopali, aż ofiary straciły przytomność. Brutalny atak na Żydów w centrum Warszawy!!!

#MSZ zdecydowanie potępia akty agresji popełniane przez i wobec cudzoziemców w Polsce - informowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze.

Dziś policja poinformowała, że we współpracy z prokuraturą udało się ustalić sprawców brutalnej napaści.

- Policjanci wspólnie z Prokuraturą ustalili osoby mające bezpośredni związek z pobiciem studentów z Izraela. Wśród nich jest osoba przebywająca w jednym z krajów Beneluksu pochodzenia palestyńskiego - czytamy.

- Dalsze działania w tej sprawie będą prowadzone w ramach współpracy międzynarodowej - dodał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.