Szarpanina w Grodzisku Mazowieckim. Dwie osoby ranne w starciu pod punktem szczepień

2021-07-25 20:57
Szarpanina przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim
Autor: twitter

Osoby identyfikujące się z ruchem Polskie Żółte Kamizelki wszczęły prawdziwą awanturę przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Tak zwani antyszczepionkowcy wykrzykiwali różne hasła nawołujące do zaprzestania szczepień. W sieci pojawił się film, na którym widać całe zajście. W szarpaninie lekko ranne zostały dwie osoby. Interweniowały służby.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę, około godziny 13.30 przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 maja. Film z zajścia opublikował jeden z internautów na serwisie społecznościowym Twitter. Na nagraniu widać jak grupa nerwowych osób próbuje dostać się do wnętrza budynku. Uczestnicy zgromadzenia krzyczeli o przeprowadzaniu "eksperymentów medycznych". W pewnym momencie doszło do poważnej szarpaniny. Musieli interweniować funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

Ostatecznie dwie osoby zostały zatrzymane przez mundurowych. Usłyszały zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Wspierająca zatrzymane osoby grupa przeniosła się pod komendę policji, gdzie przebywała do około godziny 16. Potem uczestnicy się rozeszli.

Jak podaje portal Onet.pl, do dwóch osób wezwano pogotowie. Doznali niewielkich obrażeń ciała.

Gdy całe zajście zaczęło robić się popularne w sieci, skomentował je minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję policji za interwencję – napisał minister na swoim Twitterze.

Kierowcy ciężarówek pożegnali swojego kolegę. Przejmujący pogrzeb tragicznie zmarłego Roberta S.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE