Szok! 13-latek na motorowerze huknął w 5-letnią dziewczynkę na rowerze. Nastolatek uciekł, dziewczynka trafiła do szpitala

i

Autor: KPP w Mławie Szok! 13-latek na motorowerze huknął w 5-letnią dziewczynkę na rowerze. Nastolatek uciekł, dziewczynka trafiła do szpitala

Szok! 13-latek na motorowerze huknął w 5-letnią rowerzystkę. Nastolatek uciekł, dziewczynka trafiła do szpitala

2022-05-02 14:45

Wstrząsający wypadek miał miejsce w niedzielę, 1 maja, pod Mławą. 5-letnia dziewczynka jechała rowerem w towarzystwie swoich rodziców. Nagle wjechał w nią 13-letni motorowerzysta jadący z naprzeciwka. Chłopak ani myślał pomóc rannej dziewczynce. Od razu uciekł z miejsca zdarzenia razem ze swoimi kolegami.

Do wypadku doszło 1 maja, na drodze w pobliżu miejscowości Wasiły w gminie Dzierzgowo. 5-letnia dziewczynka była pod opieką rodziców, z którymi wybrała się na wycieczkę rowerową. Nagle na łuku drogi wjechał w nią nieletni motorowerzysta! Chłopak upadł na jezdnię. Gdy wstał, nie zainteresował się losem dziewczynki. Natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Towarzyszyło dwóch innych chłopców, w tym jeden, który kierował quadem. Oni również odjechali.

- Potrącona dziewczyna upadła na pobocze. Doznała złamania nogi i urazu głowy. Dziecko jechało w kasku. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pomocy dziecku udzielał dzielnicowy z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej. 5-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Ciechanowie – przekazała asp.szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania nieletnich. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu mławskiego w wieku 12,13 i 15 lat. - Motorowerem, który uderzył w rowerzystkę kierował 13-latek. Nastolatek po zdarzeniu ukrył pojazd w stodole. Policjanci odnaleźli tam także quada, którym chwilę wcześniej kierował 12-latek - poinformowała policjantka.

Zobacz też: Makabra w Radomiu. Kobiety szukano kilka miesięcy. Jej mąż wrzucił zwłoki do rzeki

Nieletni w obecności rodziców trafili do mławskiej komendy Policji. - Mławska Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku drogowego oraz okoliczności dotyczące ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich - przekazała asp.szt. Anna Pawłowska.

Mławska policja zwróciła się do rodziców o wzmożony nadzór swoich nieletnich pociech. - Małoletni, jeżdżący motorowerami czy quadami to poważne zagrożenie - nie tylko dla nich samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Brak nadzoru, odpowiedzialności i rozsądku ze strony dorosłych może doprowadzić do tragedii - oświadczyła asp.szt. Anna Pawłowska.

- Mławska policja apeluje o przekazywanie informacji na temat małoletnich osób, poruszających się pojazdami bez uprawnień po drodze i zapowiada surowe restrykcje - dodała policjantka.

Bunt taksówkarzy w Warszawie. Chcą nawet 18 zł za kilometr
Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają