Szok! Mężczyzna usłyszał ponad 230 ZARZUTÓW. Nieprawdopodobne, czego one dotyczą

2021-03-01 17:47
Szok! Mężczyzna usłyszał ponad 230 ZARZUTÓW. Nieprawdopodobne, czego one dotyczą
Autor: KRP V Bielany, Żoliborz zatrzymany mężczyzna

To nieprawdopodobne! 27-letni obywatel Ukrainy usłyszał aż 232 zarzuty! Wszystkie dotyczą oszustw, których się dopuścił. Zadziwiające, jak sprytny sposób wymyślił, by nadawać przesyłki, nie wydając przy tym nawet złotówki. Swoim zachowaniem naraził firmę kurierską na straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Jak do tego doszło? 27-letni Ukrainiec usłyszał aż 232 zarzuty za oszustwo! Młody człowiek narobił sobie problemów, próbując ułatwić sobie życie. Policjanci z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ustalili coś, co może wydawać się wręcz nieprawdopodobne. Młody mężczyzna od 2019 roku nadał ponad 800 paczek, za które nie zapłacił nawet złotówki. Jak to możliwe?

- W systemie informatycznym służącym do obsługi procesu nadawania przesyłek, wprowadzał fałszywe kody systemu płatności mobilnych, a tym samym nie uiszczał opłaty za usługi, które zostały wykonane - wyjaśniła nadkom. Elwira Kozłowska z policji na Żoliborzu.

Oznacza to, że firma kurierska, z której usług korzystał, otrzymywała potwierdzenie zapłaty za każdą nadaną przez 27-latka paczkę, ale ostatecznie żadne pieniądze nie wpływały na jej konto. - Działając w ten sposób mężczyzna naraził firmę na straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych - przekazała nadkom. Kozłowska.

NIE PRZEGAP: Horror na Bielanach! Zadźgali kolegę, zawinęli ciało Darka w dywan i zakopali w lesie w Aninie [GALERIA]

Sprytny obywatel Ukrainy został w minionym tygodniu zatrzymany przez policję, która odwiedziła go w miejscu jego pracy. Jak przekazała policja, funkcjonariusze zabezpieczyli 33 tys. złotych na poczet przyszłych kar, a 27-latkowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

Armagedon w centrum Warszawy. Rozkopują plac Pięciu Rogów. Zaskoczeni kierowcy w kolejce po mandaty!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE