Szokująca interwencja policji pod Garwolinem. 40-latek wyruszył w podróż do Holandii. Miał ponad dwa promile

i

Autor: POLICJA Szokująca interwencja policji pod Garwolinem. 40-latek wyruszył w podróż do Holandii. Miał ponad dwa promile

SZOK

Szokująca interwencja policji pod Garwolinem. 40-latek wyruszył w podróż do Holandii. Miał ponad dwa promile

2023-02-21 18:06

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla garwolińskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali kilku pijanych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile i w takim stanie chciał dojechać do Holandii! Policjanci zatrzymali go na drodze ekspresowej S17. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole i apelują do świadków o reakcję.

Garwolin. Pijany kierowca wybrał się w podróż do Holandii

W sobotę, 18 lutego, chwilę przed godziną 17 do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od świadka, że drogą ekspresową S17 w kierunku Warszawy jedzie audi. Kierowca miał problemy z utrzymaniem pasa ruchu, jechał slalomem.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Na wysokości miejscowości Miętne zatrzymano opisane w zgłoszeniu auto, którego kierowcą był 40-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał aż 2,2 promila! Z jego tłumaczeń wynikało, że chwilę wcześniej pokłócił się ze swoją dziewczyną i w takim stanie chciał dojechać do Holandii, gdzie na co dzień mieszka. 40-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowano na koszt właściciela.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego eliminowanie ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów garwolińskich policjantów. Kierowanie pod wpływem alkoholu naraża na utratę zdrowia lub życia wszystkich uczestników dróg. Apelujemy, by reagować na niebezpiecznie zachowania uczestników ruchu drogowego – apelują policjanci.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki