Szokujące nagranie z Legionowa. Gigantyczna kolejka ustawiła się do... zapisów na wizyty lekarskie na NFZ!

i

Autor: TikTok / radiologicznamama Szokujące nagranie z Legionowa. Gigantyczna kolejka ustawiła się do... zapisów na wizyty lekarskie na NFZ!

W głowie się nie mieści!

Szokujące nagranie z Legionowa. Gigantyczna kolejka ustawiła się do... zapisów na wizyty lekarskie na NFZ!

2022-09-25 14:28

Nagranie z Legionowa lotem błyskawicy obiegło internet. Tiktokerka pokazała na nim horrendalnie długą kolejkę, która ustawiła się w sobotę w mieście. Za czym w dość zimny dzień uparcie stał tłum mieszkańców? Okazało się, że to pacjenci koczowali przed kliniką, by zapisać się na wizytę u specjalisty w ramach NFZ.

Szokująco długa kolejka w Legionowie

W sobotę, 24 września, na facebookowych grupach mieszkańców Legionowa zaczęły pojawiać się zdjęcia długiej kolejki pod jedną z placówek leczniczych. Mało prawdopodobne, by w jednej chwili wszyscy nagle potrzebowali pomocy medycznej.

Zobacz też: Warszawa. Mieszkańców czeka prawdziwy dramat. Wyłączą im ogrzewanie i ciepłą wodę aż na 5 dni

Więcej światła na sytuację rzuciło nagranie tiktokerki, które lotem błyskawicy obiegło internet. Tiktokerka znana jako radiologicznamama pokazała, co działo się w Legionowie i wyjaśniła, dlaczego tyle osób czekało przed wejściem do kliniki Mediq. Okazało się, że wszyscy stali w kolejce… by zapisać się do specjalisty w ramach NFZ!

Kolejka, w którą trudno uwierzyć

Tiktokerka zaczęła nagranie od pokazania wejścia do kliniki. Stało tam sporo osób, ale to był dopiero wierzchołek góry lodowej. Powolne przesuwanie kamery ukazało, jak daleko sięga kolejka. A ta była horrendalnie długa. Idąc wzdłuż kolejki, radiologicznamama tłumaczyła, że w klinice można się zapisać do lekarza specjalisty na NFZ tylko jednego dnia w miesiącu. W tym przypadku była to właśnie sobota, 24 września.

"Jak widać większość osób to osoby starsze. Kto młodszy, to pewnie stoi za kogoś starszego, tak jak na przykład ja, która stoję za ciocię, która nie jest w stanie przyjechać, nie jest w stanie stanąć w tej magicznej kolejce…" - mówiła, filmując ludzi, cierpliwie stojących w jakby niekończącej się kolejce.

Tiktokerka wyjawiła też na nagraniu, że chętnych do zapisu u lekarza jest tak wielu, że ci najbardziej zdesperowani przyjeżdżają i ustawiają się pod drzwiami kliniki już o godzinie czwartej lub nawet trzeciej w nocy!

"I tak wygląda NFZ w Polsce. Płacimy składki, żeby postać sobie w takich oto pięknych kolejkach" - ironizowała młoda kobieta.

Sonda
Czy napisałeś kiedyś skargę do NFZ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają