Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

2021-09-09 13:12
Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

Był taki moment, że na jednego pacjenta z COVID-19 w Szpitalu Południowym przypadało 20 lekarzy! I dostawali za to o wiele wyższe pensje niż medycy w miejskich szpitalach, gdzie brakowało personelu – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ratusz przedstawił szokujące wyniki wstępnej kontroli w Południowym, zarządzanym przez rządową pełnomocnik. – Ten powinien leczyć, a nie być przedmiotem sporu politycznego! – grzmi prezydent.

Wojna między rządem a samorządem wokół Szpitala Południowego na Ursynowie trwa od miesięcy. I może kosztować miliony! Szpital zbudowało miasto i ledwie został uruchomiony dla pacjentów z koronawirusem, minister zdrowia Adam Niedzielski przejął zarządzanie placówką i powołał tam pełnomocniczkę (byłą dyrektor szpitala na Solcu Ewę Więckowską). Sąd administracyjny orzekł jednak, że decyzja ministra była niezgodna z prawem i ją unieważnił. W efekcie lecznica trafiła znów w ręce miasta. Na jak długo? – Tego nie wiemy. Spodziewamy się jednak, że minister szykuje się do wprowadzenia ponownie swojego komisarza do Południowego – sugeruje odpowiedzialna za miejskie szpitale wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Ratusz – póki może – szykuje się do kompleksowego audytu zarządzania szpitalem. Ale już wstępne ustalenia są szokujące.

Zobacz koniecznie: Szpital południowy odbity! Urzędnicy weszli w asyście strażników

Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

– Wojewoda zatrudnił tam 116 osób, którym wypłacono w sposób nieuprawnione ok. 230 tys. zł. Dług szpitala wynosi dziś 10 mln zł, a na koniec roku sięgnie 20 mln zł. W szpitalu nie było księgowej, kadr, kierownika technicznego. Medycy dostawali dodatek covidowy choć w szpitalu tymczasowym się im nie należał. Dokumenty kadrowe były niekompletne. Nie rozliczano PIT i CIT – wylicza Renata Kaznowska.

Zobacz: Zuzia i Kinga powiesiły się na wierzbie. Dziewczynki umarły z miłości?

Na stronach internetowych urzędu miasta ma się pojawić Biała Księga Szpitala Południowego – zestaw dokumentów i decyzji związanych z zarządzaniem placówką. Dotąd wersje związane z działalnością szpitala, przedstawiane przez stronę rządową i samorządową, diametralnie się różniły.

Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE