Szokujące wyniki kontroli przewozów osobowych! Pasażerowie jeździli z pijanymi i naćpanymi kierowcami

i

Autor: POLICJA Szokujące wyniki kontroli przewozów osobowych! Pasażerowie jeździli z pijanymi i naćpanymi kierowcami

WERYFIKOWALI LEGALNOŚĆ PRZEWOZÓW

Szokujące wyniki kontroli przewozów osobowych! Pasażerowie jeździli z pijanymi i naćpanymi kierowcami

2023-02-06 13:14

Urzędnicy przez cały 2022 rok prowadzili kontrole przewozów osobowych w stolicy. Służby, urzędnicy wraz z strażnikami przeprowadzili ich ponad 1500! W niemalże 30 procentach zakończyły się stwierdzeniem niepewności. Na liście znaleźli się kierowcy po alkoholu, narkotykach, z fałszywymi dokumentami lub poszukiwani przez policję!

Warszawa. Podsumowanie kontroli przewozów osobowych w stolicy. Lista szokuje!

Przez cały zeszły rok urzędnicy wraz ze służbami prowadzili kontrole i weryfikowali legalność prowadzenia przewozu osób taksówkami i samochodami osobowymi w stolicy. W kontrolach brała udział m.in. policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Straż Graniczna.

Dokładamy wszelkich starań, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z usług przewozowych. Szczególnie zależy nam na ochronie kobiet, ponieważ to one doświadczyły najwięcej przemocy, na tle seksualnym w 2022 roku w przewozach na aplikacje mobilne w Warszawie – skomentowała podsumowanie w rozmowie z Polską Agencją Prasową zastępca prezydenta Warszawy, Aldona Machnowska-Góra.

W stolicy przeprowadzono ponad 1500 kontroli, w prawie 30 procentach zakończyły się problemami dla kierowców! Udostępniono listę najczęstszych naruszeń. Najczęściej kierowcy jeździli bez licencji, badań lekarskich i psychologicznych, ale również wielu z nich naruszyło przepisy prawa miejscowego. Z listy wynika, że 97 kierowców prowadziło auto bez odpowiednich uprawnień, ośmiu z 1500 było naćpanych, a sześciu pijanych. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 55 kierowców posługiwało się fałszywym prawem jazdy, a pięciu było poszukiwanych.

Policjanci zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych oraz 77 pojazdów odholowano.

Korzystając z przewozu trzeba sprawdzać, czy pojazd posiada lampę na dachu z napisem TAXI wymaganą w przypadku licencjonowanych taksówek oraz czy wewnątrz pojazdu, w widocznym miejscu, znajduje się specjalny identyfikator opatrzony hologramem, zdjęciem kierowcy oraz opisany jego imieniem i nazwiskiem – dodał warszawski ratusz.

Sonda
Jeździsz przewozem osób czy taksówkami?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki