Szumin. 47-latek wypadł z kajaka. Dramatyczna akcja ratownicza na rzece Bug [AKTUALIZACJA]

2022-05-22 11:25
Szumin. Na Bugu trwają poszukiwania mężczyzny, który wypadł z kajaka
Autor: pixabay.com, CC0 fot. skeeze /zdjęcie ilustracyjne

Tragedia na rzece Bug w powiecie węgrowskim (woj. mazowieckie). Do koszmarnego wypadku na rzece doszło po południu w sobotę, 21 maja. 47-latek płynął kajakiem z 10-letnim chłopcem. Nagle ich kajak się przewrócił, a oni wylądowali w wodzie. Chłopiec się uratował, ale ślad po 47-latku zagiął. Trwają jego poszukiwania.

Poszukiwania 47-latka na rzece Bug wznowione

W niedzielę (22 maja) około godz. 10:30 po nocnej przerwie wznowiono poszukiwania 47-latka, który dzień wcześniej wypadł z kajaka. Biorą w nich udział policjanci, strażacy i nurkowie. Na razie nie ma wieści o ty, by mężczyznę udało się odnaleźć. O sytuacji będziemy informowali na bieżąco.

Przeczytaj też: Dwaj mężczyźni i chłopczyk dopłynęli do wyspy, 40-latek zniknął pod wodą! Wielka akcja poszukiwawcza na Wiśle pod Sochaczewem

47-latek wypadł z kajaka na rzece Bug

Do wypadku doszło w sobotę (21 maja) po godzinie 15 na rzece Bug w miejscowości Szumin. - Mężczyzna płynął kajakiem z 10-letnim chłopcem. W nieustalonym okolicznościach kajak się wywrócił. Obaj wpadli do wody. Chłopiec wyszedł na brzeg i zaalarmował o zaginięciu mężczyzny, który był bliskim członkiem jego rodziny - powiedziała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Przeczytaj też: Warszawa. Młody sokół runął z krawędzi Pałacu Kultury. Trwają poszukiwania

Wszystko wskazuje na to, że zaginiony 47-latek to wujek 10-latka, któremu po przewróceniu się kajaka udało się dostać na brzeg i zawiadomić służby.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania zaginionego. Niestety nie przyniosły one skutku. Około godziny 21 w sobotę przerwano poszukiwania mężczyzny.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha
Sonda
Umiesz pływać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE