W słoikach zamiast bigosu była NIESPODZIANKA. Policjanci byli w szoku, kara będzie niemała

2020-11-21 9:00 Alicja Guz
Takich schowków się nie spodziewali. Narkotyki były dosłownie wszędzie
Autor: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim susz znaleziony na posesji

Kreatywność ludzi nie zna granic. Przekonali się o tym policjanci, którzy prowadzili akcję na terenie gminy Czosnów. 34-letni mężczyzna i jego 28- letnia partnerka musieli włożyć dużo wysiłku, by ukryć sporą ilość narkotyków na swojej posesji. Przed wyczulonym węchem psa policyjnego nic się jednak nie ukryło.

Narkotyki ukryli na posesji

Policjanci weszli na posesję w Sowiej Woli na terenie gminy Czosnów. Na miejscu zastali 34-letniego mężczyznę i jego 28- letnią konkubinę. Po rozmowie z nimi rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. Ich intuicja nie zawiodła. - W domu policjanci ujawnili susz roślinny znajdujący się w pojemnikach i torebkach. W szufladzie komody również ujawnili narkotyki, a ponadto zabezpieczyli znajdujący się tam rewolwer z nabojami - przekazała st. asp. Joanna Wielocha z policji w Nowym Dworze Mazowieckim. To jednak nie wszystko.

Takich schowków się nie spodziewali. Narkotyki były dosłownie wszędzie
Autor: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim znalezione narkotyki

Pies wyniuchał dużo więcej

Dzięki pomocy wyszkolonego psa policyjnego funkcjonariusze odkryli kolejne skrytki, w których para skrzętnie ukrywała narkotyki. Trop zaprowadził ich do przyczep kempingowych stojących na posesji. Tam mundurowi zabezpieczyli szklane słoje w różnych rozmiarach, a także trzy worki z suszem roślinnym, który okazał się marihuaną. - Ponadto w trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli w zaparkowanym na posesji busie kolejne opakowania z suszem roślinnym, a także tzw. "gadżety- schowki". W namiotach termoizolacyjnych usytuowanych na działce mundurowi ujawnili kilkadziesiąt donic z ziemią, gdzie hodowano wcześniej rośliny - opowiedziała st. asp. Joanna Wielocha. - Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 10 tys. złotych - dodała policjantka.

Kara będzie surowa

Niebanalne skrytki nie pomogły. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że funkcjonariusze na posesji w Sowiej Woli znaleźli łącznie 7 kg narkotyków! 34-latek i jego 28- letnia partnerka zostali zatrzymani. Prokurator postawił obojgu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Parze może teraz grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. - Decyzją sądu, na wniosek nowodworskiej prokuratury, wobec 34- latka został zastosowany tymczasowy areszt na 3 miesiące - poinformowała st. asp. Joanna Wielocha.

Artysta śpiewa przed policjantami