Takiej bazy strażacy w Polsce jeszcze nie mieli! Powstanie na Bielanach. Ma być najnowocześniejsza w kraju

2021-02-21 9:00
Nowa baza straży pożarnej na Bielanach
Autor: Materiały prasowe

Burmistrz Bielan uważa, że za dużo już w dzielnicy jest miejsc związanych z zagospodarowaniem odpadów. Więc tam, gdzie początkowo ratusz chciał budować punkt zbiórki śmieci – u zbiegu Wólczyńskiej i ul. Opłotek – powstanie potężna baza straży pożarnej! Strażacy w całej Polsce będą zazdrościć! A śmieci powędrują do istniejących już na Bielanach zakładów MPO i Byś.

Takiej bazy warszawskim strażakom będą zazdrościć jednostki w całym kraju! Rada Warszawy właśnie wyraziła zgodę na przekazanie gruntu w darowiźnie na rzecz Skarbu Państwa. -Zatem pierwszy etap przygotowań do tej inwestycji za nami. Decyzja radnych otwiera drogę do ogłoszenia w najbliższych miesiącach przetargu na wykonanie projektu budynku oraz uzyskania pozwolenia na budowę – zapowiada burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Nowa jednostka straży będzie najnowocześniejsza w Polsce. Oprócz standardowej strażnicy z halą garażową dla wozów gaśniczych powstaną koszary dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”. Znajdą się tam dwa laboratoria – chemiczne i biologiczne (oba o powierzchni prawie 200 mkw.), oddzielny garaż tylko dla wozów i sprzętu rozpoznania chemicznego, plac z przeszkodami do ćwiczeń z operowania robotami rozpoznania chemicznego, pomieszczenia do konserwacji ubrań gazoszczelnych oraz sale dydaktyczne, gdzie szkoleni będą strażacy i specjaliści z całego kraju.

Nowa baza straży pożarnej na Bielanach
Autor: Materiały prasowe

Na terenie bazy przy Wólczyńskiej powstanie też plac do ćwiczeń pożarniczych oraz sala gimnastyczna. W ubiegłym roku bielańska JRG6 z Marymonckiej miała ponad 1100 wyjazdów a grupa ratownictwa chemicznego - ponad 290

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE