Nie tylko Mikołajki!

Te nietypowe święta obchodzimy w grudniu. Nie uwierzysz, co można świętować! Przy niektórych świętach można się zarumienić

2023-12-01 15:30

Grudzień przede wszystkim kojarzy się z Mikołajkami, świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Okazuje się jednak, że właściwie każdego dnia jest co świętować! I nie, nie ma tu na myśli tego, że codziennie są czyjeś imieniny. Grudzień obfituje w nietypowe święta, o których istnieniu duże grono osób z pewnością nie miało pojęcia! Co można świętować w ostatni miesiąc roku? Sprawdziliśmy to!

Grudzień 2023. Boże Narodzenie i nie tylko

Jeśli grudzień to Boże Narodzeni i Sylwester! Wielkimi krokami zbliżają się najradośniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku, a także najbardziej imprezowa noc. Półki sklepowe uginają się od bożonarodzeniowych dekoracji, w głowie plącze się milion myśli o prezentach dla najbliższych, a zapach aromatycznego grzanego wina czuć na każdym świątecznym jarmarku.

Ale chwila, moment... A co jeśli powiemy wam, że w grudniu jest zdecydowanie więcej dni do świętowania niż te kilka związanych z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem?

Niemalże każdy dzień grudnia przynosi nam inną okazję do celebrowania. Często nawet więcej niż jedną!

Kalendarz świąt nietypowych grudzień 2023. Nie uwierzysz, co można świętować w grudniu!

Kalendarz świąt nietypowych podpowiada ogromną liczbę świąt, zarówno tych popularnych, jak i tych czasami kompletnie pomijanych, a wręcz nieznanych szerszemu gronu osób. Słyszeliście kiedyś o Dniu Ninja albo Dniu Pokrywania Wszystkiego Czekoladą? A może zainteresuje was Dzień Pocałunku lub Dzień bez Bielizny?

Sprawdziliśmy, co i kiedy można świętować w grudniu. Też jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do poniższej galerii zdjęć! Grudzień pełny jest nietypowych świąt!

Świąteczne tradycje - quiz. Sprawdź, czy znasz bożonarodzeniowe zwyczaje

Pytanie 1 z 11
Gdzie narodziła się tradycja ozdabiania choinki?