Ten fotoradar to prawdziwy postrach piratów drogowych w Warszawie. Zarejestrował ponad 11 tys. naruszeń!

i

Autor: um.warszawa.pl Ten fotoradar to prawdziwy postrach piratów drogowych w Warszawie. Zarejestrował ponad 11 tys. naruszeń!

Zaskakujące dane

Ten fotoradar to prawdziwy postrach piratów drogowych w Warszawie. Zarejestrował ponad 11 tys. naruszeń!

2022-12-28 22:42

Nieuchronnie zbliża się koniec roku 2022. Główny Inspektorat Ruchu Drogowego przekazał nam informacje dotyczące fotoradarów w Warszawie. Jak się okazało, prawdziwym postrachem piratów drogowych jest jedno z urządzeń zamontowanych na moście Poniatowskiego. Od 1 stycznia do 20 grudnia 2022 roku fotoradar ten zarejestrował 11 526 naruszeń!

Fotoradary w Warszawie postrachem kierowców

Kierowców mających w głębokim poważaniu ograniczenia prędkości nie brakuje. Ich haniebne wyczyny na drogach uwieczniają fotoradary. W Warszawie działa 31 fotoradarów oraz odcinkowe pomiary prędkości na trasie S8 i w tunelu trasy S2.

Poprosiliśmy Główny Inspektorat Ruchu Drogowego o dane dotyczące ilości naruszeń zarejestrowanych przez fotoradary w 2022 roku w Warszawie. Dane, które otrzymaliśmy, mogą zaskoczyć.

- Wszystkie urządzenia pracujące na terenie Warszawy, w okresie od 1 stycznia do 20 grudnia 2022 r. zarejestrowały 204 610 naruszeń. 123 947 naruszeń zarejestrowały fotoradary, natomiast odcinkowe pomiary prędkości 80 663 przypadków przekroczenia prędkości - poinformował „Super Express” Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Stołeczny król fotoradarów

Jak się okazało, prawdziwym królem wśród warszawskich fotoradarów jest jedno z urządzeń zamontowanych na moście Poniatowskiego. Fotoradar ten zarejestrował 11 526 naruszeń!

Jednak to nie tam zarejestrowane zostało najwyższe przekroczenie prędkości. "Pamiątkowe zdjęcie" kierowcy auta marki Mercedes-Benz, który 2 maja przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 186 km/h, zrobił fotoradar wykonujący pomiary prędkości w al. Niepodległości.

Sonda
Zostałeś kiedyś "ustrzelony" przez fotoradar?
Nasi Partnerzy polecają