W stolicy powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet

i

Autor: SHUTTERSTOCK W stolicy powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet

To już pewne! W stolicy powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet

2021-12-10 14:00

W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę o połączeniu Szpitala Bielańskiego ze Szpitalem Specjalistycznym "Inflancka". Efektem tego działania będzie powstanie w budynku przy ul. Inflanckiej Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, który „będzie kompleksowo odpowiadać na potrzeby współczesnych kobiet”. Ośrodek ma rozpocząć swoją działalność już wiosną przyszłego roku.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę o połączeniu Szpitala Bielańskiego ze Szpitalem Specjalistycznym "Inflancka". To z kolei będzie skutkowało utworzeniem w stolicy Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet.

- Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet zapewni warszawiankom opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Będzie to pierwsza w stolicy, wyspecjalizowana placówka zajmująca się kompleksowo ochroną zdrowia kobiet w każdym wieku, a do tego nowoczesna, doskonale wyposażona oraz ze świetnym zespołem doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. Dziękuję miejskim radnym, że poparli ten projekt - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak tłumaczy ratusz, placówka połączy potencjały specjalistycznego szpitala położniczo-ginekologicznego jakim jest Szpital "Inflancka" ze Szpitalem Bielańskim, który jest największą wielospecjalistyczną placówką miejską w Warszawie. Tym samym Instytut Zdrowia Kobiet będzie stanowił fachowe źródło wiedzy medycznej służące do rozwiązywania problemów kobiet.

- Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet będzie kompleksowo odpowiadać na potrzeby współczesnych kobiet, elastycznie dostosuje się do wyzwań wynikających z postępującego rozwoju społeczeństwa. Dzięki uchwale radnych zaczynamy przygotowania formalne, w tym zgłoszenie do NFZ, abyśmy mogli uruchomić Instytut już w kwietniu przyszłego roku - wyjaśniła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna m.in. za politykę zdrowotną miasta.

Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet ma zapewniać opiekę medyczną, między innymi w zakresie położnictwa, patologii ciąży, diagnostyki i terapii płodu, leczenia niepłodności, endokrynologii ginekologicznej, ginekologii onkologicznej, operacyjnej, geriatrycznej czy zespołu zdrowia psychicznego.

"To będzie pierwsza w stolicy tego typu, wielospecjalistyczna placówka odpowiadająca na zmieniające się potrzeby współczesnych kobiet. Będzie miejscem, które oprócz leczenia na najwyższym poziomie będzie także budowało naszą świadomość o zdrowiu współczesnej kobiety" - tłumaczy za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprezydent Kaznowska.

Sonda
Czy w Warszawie jest dobry dostęp do lekarzy specjalistów?
Co warszawiacy lubią w swoim mieście?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE