Totalny PARALIŻ na kolei. Pasażerowie czekają po kilka godzin na pociąg!

2021-01-18 17:28 Alicja Guz
Totalny PARALIŻ na kolei. Pasażerowie czekają po kilka godzin na pociąg!
Autor: se.pl tablica informacyjna na dworcu

Poniedziałek okazał się niezbyt dobrym dniem na podróże pociągami. Od rana pasażerom towarzyszą ogromne utrudnienia. Z powodu tragicznej pogody oraz uszkodzenia trakcji pociągi są odwoływane albo nawet kilka godzin opóźnione! Na dworcach panuje chaos, a zniecierpliwieni pasażerowie marzną na peronach.

Poważne utrudnienia

Już rano informowaliśmy, że na kolei 18 stycznia nie dzieje się dobrze. Na stacji Warszawa Zachodnia doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dodatkowo na odcinku Warszawa Wawer - Warszawa Falenica uszkodzona została sieć trakcyjna. To z kolei spowodowało, że pociągi SKM oraz Kolei Mazowieckich są odwoływane lub niewiarygodnie długo opóźnione. Dla przykładu pociąg KM jadący na Lotnisko Chopina opóźniony jest o 500 minut! Planowo z Warszawy Wschodniej powinien odjeżdżać o godz. 8:49.

- Przypominamy, że w związku z utrudnieniami w ruchu od godz. 10:00 do odwołania wzajemne honorowanie biletów ZTM-KM obowiązuje na całej trasie przejazdu:– linii S1 (Otwock – Pruszków – Otwock),– linii S2 (Sulejówek Miłosna – Warszawa Lotnisko Chopina – Sulejówek Miłosna),– linii S3 (Warszawa Lotnisko Chopina – Radzymin – Warszawa Lotnisko Chopina),– linii S9 (Warszawa Zachodnia peron 8 – Wieliszew – Warszawa Zachodnia peron 8) - informuje SKM.

Pociągi dalekobieżne odwołane

Pasażerowie pociągów dalekobieżnych również mają problem. Wiele z nich zostało odwołanych. Powodem były nie tylko problemy techniczne, ale również… pogoda. "W związku z ostrzeżeniami pogodowymi wydanymi przez IMiGW dotyczących wystąpienia silnych mrozów oraz opadów śniegu mogą wystąpić opóźnienia pociągów. Przed planowaniem podróży zaleca się sprawdzenie aktualnych utrudnień w kursowaniu pociągów. Przepraszamy za utrudnienia" informuje PKP na Portalu Pasażera. Odwołany został m.in. pociąg Słowiniec, jadący z Gdyni Głównej do Warszawy Zachodniej. Z kolei pociąg z Warszawy Wschodniej do stacji Wrocław Główny opóźniony jest o 443 minuty.

Grób Zamordowanego sklepikarza z Ząbek