MAKABRA NA DRODZE

Tragedia pod Grójcem. Volkswagen huknął w rowerzystę. 54-latek nie żyje

2022-10-02 13:09

Koszmarny wypadek w miejscowości Goszczyn (powiat grójecki). W sobotę, 1 października, 54-letni mężczyzna jechał na rowerze po nieoświetlonym odcinku lokalnej drogi. Niestety, sam też nie posiadał żadnego oświetlenia na swoim jednośladzie, nie miał też odblasków. Nagle na ciemnej trasie 54-latka potrąciła kierująca volkswagenem 43-letnia kobieta! Niestety, mimo podjętych prób uratowania mu życia, mężczyzna zmarł.

54-latek wpadł pod koła volkswagena. Nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 1 października, około godziny 19:25 w miejscowości Goszczyn w powiecie grójeckim. 54-latek jechał po nieoświetlonym odcinku lokalnej drogi rowerem bez oświetlenia, nie posiadał też jakichkolwiek odblasków. Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu tej tragedii, 54-latek jechał rowerem środkiem nieoświetlonej drogi, w przeciwnym kierunku, co volkswagen. Wtedy doszło do tragedii - kierująca samochodem 43-latka uderzyła w jadącego na rowerze mężczyznę! 54-latek spadł z roweru i przewrócił się na drogę. Świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli reanimację mężczyzny, wezwali też pogotowie i policję. Niestety, mimo prób uratowania mu życia, mężczyzna zmarł. Policjanci zwracają uwagę na to, że rower był bez oświetlenia, a rowerzysta poruszający się po nieoświetlonej drodze nie miał żadnych odblasków.

Policja o tragicznym potrąceniu rowerzysty

- 54-letni rowerzysta poruszał się rowerem bez oświetlenia po nieoświetlonej drodze w pow. grójeckim. Mężczyzna zginął pod kołami volkswagena. Mężczyzna został potrącony przez kierującą volkswagenem 43-letnią mieszkankę powiatu grójeckiego. Mimo podjętej przez świadków zdarzenia reanimacji, rowerzysta zmarł. Od 1 października trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna "Świeć przykładem". Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. O oświetleniu rowerów i posiadaniu elementów odblaskowych muszą też pamiętać rowerzyści. Dajmy szansę się zauważyć! – powiedział mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Dodał, że najtrudniejsze miesiące roku pod względem warunków drogowych wciąż są przed nami. - Korzystanie w tym czasie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Noszenie odblasków powinno stać się nawykiem dla pieszych i rowerzystów – podkreślają mundurowi.

Sonda
Czy w Polsce brakuje ścieżek rowerowych?
Rowerzysta upadł tuż przed autobusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają