Tragedia w Łochowie. 25-latka spłonęła na oczach rodziny. Powołano biegłego z zakresu pożarnictwa

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, archiwum prywatne Tragedia w Łochowie. 25-latka spłonęła na oczach rodziny. Powołano biegłego z zakresu pożarnictwa

NOWE FAKTY!

Tragedia w Łochowie. 25-latka spłonęła na oczach rodziny. Powołano biegłego z zakresu pożarnictwa

2022-10-06 12:34

W środku nocy (z 2 na 3 października) doszło do gigantycznego pożaru. Spłonął dom jednorodzinny w Łochowie. Mimo szybkiej akcji straży pożarnej nie udało się uratować życia 25-letniej Wiktorii. Prokuratura przekazała nowe fakty w tej sprawie. Podano datę sekcji zwłok oraz wstępne przyczyny pożaru. Co takiego się wydarzyło?

Łochów. W pożarze zginęła 25-letnia Wiktoria

Pożar wybuchł w okolicach godziny 3 w nocy z 2 na 3 października. Dom jednorodzinny przy ul. Długiej w Łochowie stanął w płomieniach. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się po wszystkich pomieszczeniach.

Pod wskazanym adresem stał piętrowy budynek, który był całkowicie objęty pożarem – mówił nam st. bryg. Dariusz Maciąg ze straży pożarnej w Węgrowie.

Kiedy się obudziłem, wszystko zaczęło się na mnie walić. Nie mogłem oddychać, jednak mimo wszystko próbowałem ratować wnuczkę. Nie udało mi się wejść na piętro, bo wszędzie były płomienie i dym. Musiałem uciekać – opowiada dziennikarzowi „Super Expressu” Józef Więcław (77 l.) dziadek tragicznie zmarłej dziewczyny.

Gigantyczny pożar w Łochowie. Prokuratura powołała biegłego z zakresu pożarnictwa

Dziennikarze „Super Expressu” skontaktowali się z Prokuraturą Okręgową w Siedlcach. Jak przekazała w rozmowie z nami rzecznik prasowa, prokurator Krystyna Gołąbek, w sprawie został powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Ze wstępnych informacji możemy przekazać, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w drewnianej dobudówce. Pożar wybuchł na pierwszym piętrze, zaraz obok pomieszczenia, w którym spała kobieta z partnerem. Mężczyzna próbował obudzić kobietę, zszedł na dół, zaalarmował dziadka i babcię, jednak nie był w stanie wrócić do swojego pokoju – przekazała Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Jak się również dowiedzieliśmy, w kolejnych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 25-latki.

Tragedia w Łochowie pod Węgrowem. 25-letnia Wiktoria spłonęła w swoim łóżku na oczach rodziny
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki