Tramwajarze rozkopią Mokotów! Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów

2022-05-27 11:00
Roboty drogowe / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Roboty drogowe / zdjęcie ilustracyjne

Zapowiada się ciężki weekend dla kierowców w Warszawie. 28-29 maja, tramwajarze rozkopią torowisko na ul. Woronicza. Przy skrzyżowaniu z ul. Puławską przeprowadzą kontynuację remontu, który zaczęli w ubiegłym roku. W związku z pracami będą zmiany w komunikacji, a kierowcy nie pojadą prosto ul. Puławską w kierunku Ursynowa.

Weekendowe utrudnienia na Mokotowie

Tramwajarze pracowali w tym miejscu już w ubiegłym roku. Wówczas wymienili szyny w relacji północ-zachód. Teraz dokończą swoje prace i ułożą nowe tory w relacji południe-zachód. Prace rozpoczną się w sobotę, 28 maja, ok. godz. 015, a zakończą o świcie w poniedziałek, 30 maja. W tym czasie na skrzyżowaniu ul. Woronicza z Puławską kierowcy nie będą mieli możliwości jazdy na wprost w kierunku al. Wilanowskiej. Obowiązywać tu będzie nakaz skrętu w prawo w ul. Woronicza. Natomiast jadący ul. Woronicza, w kierunku Wierzbna, będą musieli skręcić w lewo – w kierunku centrum. Zalecany objazd zostanie poprowadzony ul. Rakowiecką i al. Niepodległości. Dodatkowo w rejonie prowadzonych prac wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Zmiany w komunikacji

Tramwaje linii 18 będą kursowały do Metra Wilanowska. Wyjątkowo, w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja, na swoją trasę wyjadą także tramwaje linii 31 łącząc PKP Służewiec z metrem Wierzbno. Autobusy linii nocnej N37 w kierunku Os. Kabaty pojadą ulicami: Woronicza, Wielicką i Broniwoja.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Przy Balatonie zielono! Posadzono drzewa i ogrody deszczowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE