Trójka Wietnamczyków zatrzymanych: Nie uwierzysz dlaczego!

i

Autor: KSP Trójka Wietnamczyków zatrzymanych: Nie uwierzysz dlaczego!

Trójka Wietnamczyków zatrzymanych w Raszynie: Nie uwierzysz dlaczego!

2019-09-10 21:00

Po zgłoszeniu o porwaniu policjanci zatrzymali w Raszynie trójkę Wietnamczyków. Okazało się jednak, że żadnego porwania nie było, natomiast funkcjonariusze znaleźli sfałszowane dokumenty i narkotyki. A wśród zatrzymanych jest także ten, który wezwał policję!

Policjanci z Michałowic zostali zaalarmowani przez obywatela Wietnamu, że w Raszynie znany mu mężczyzna nożem sterroryzował jego przyjaciółkę i zmusił do pójścia z sobą. Wkrótce funkcjonariusze wraz ze zgłaszającym znaleźli kobietę i domniemanego porywacza pogrążonych w beztroskiej rozmowie na parkowej ławce!

Między trójką Wietnamczyków doszło do ostrej, choć niezrozumiałej sprzeczki. W jej trakcie jeden z mężczyzn wyjął z torebki kobiety zieloną teczkę, co jeszcze zaogniło sytuację. Okazało się, że są w niej pierwsze strony 11 wietnamskich paszportów. We wszystkich figurowała rzekomo porwana 37-letnia kobieta, ale... pod różnymi nazwiskami! W teczce były także potwierdzenia nadania numerów pesel. Teczka została zabezpieczona przez policjantów, cała trójka zatrzymana w związku z podejrzeniem podrobienia dokumentów.

Podczas przeszukania zatrzymanych dodatkowo okazało się, że zarówno kobieta, jak i 28-letni mężczyzna, który zgłosił jej rzekome porwanie mają przy sobie torebki z mefedronem. On usłyszał zarzut posiadania narkotyków, ona - posiadania narkotyków oraz fałszowania stron paszportowych z danymi oraz powiadomień o nadaniu numeru pesel. Trzeci mężczyzna o nieustalonej tożsamości został oskarżony o fałszowanie dokumentów. 

Cała trójka została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Za fałszerstwo dokumentów grozi do pięciu lat więzienia.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki