Trójka Wietnamczyków zatrzymanych w Raszynie: Nie uwierzysz dlaczego!

2019-09-10 21:00
Trójka Wietnamczyków zatrzymanych: Nie uwierzysz dlaczego!
Autor: KSP Trójka Wietnamczyków zatrzymanych: Nie uwierzysz dlaczego!

Po zgłoszeniu o porwaniu policjanci zatrzymali w Raszynie trójkę Wietnamczyków. Okazało się jednak, że żadnego porwania nie było, natomiast funkcjonariusze znaleźli sfałszowane dokumenty i narkotyki. A wśród zatrzymanych jest także ten, który wezwał policję!

Policjanci z Michałowic zostali zaalarmowani przez obywatela Wietnamu, że w Raszynie znany mu mężczyzna nożem sterroryzował jego przyjaciółkę i zmusił do pójścia z sobą. Wkrótce funkcjonariusze wraz ze zgłaszającym znaleźli kobietę i domniemanego porywacza pogrążonych w beztroskiej rozmowie na parkowej ławce!

Między trójką Wietnamczyków doszło do ostrej, choć niezrozumiałej sprzeczki. W jej trakcie jeden z mężczyzn wyjął z torebki kobiety zieloną teczkę, co jeszcze zaogniło sytuację. Okazało się, że są w niej pierwsze strony 11 wietnamskich paszportów. We wszystkich figurowała rzekomo porwana 37-letnia kobieta, ale... pod różnymi nazwiskami! W teczce były także potwierdzenia nadania numerów pesel. Teczka została zabezpieczona przez policjantów, cała trójka zatrzymana w związku z podejrzeniem podrobienia dokumentów.

Podczas przeszukania zatrzymanych dodatkowo okazało się, że zarówno kobieta, jak i 28-letni mężczyzna, który zgłosił jej rzekome porwanie mają przy sobie torebki z mefedronem. On usłyszał zarzut posiadania narkotyków, ona - posiadania narkotyków oraz fałszowania stron paszportowych z danymi oraz powiadomień o nadaniu numeru pesel. Trzeci mężczyzna o nieustalonej tożsamości został oskarżony o fałszowanie dokumentów. 

Cała trójka została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Za fałszerstwo dokumentów grozi do pięciu lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE