Rafał Trzaskowski, Jacek Sasin

i

Autor: Piotr Molecki/East News, Andrzej Hulimka/REPORTER

Ostra awantura!

Trzaskowski miażdży Sasina. Nazwał go „aparatczykiem”. O co poszło?

2022-10-05 21:50

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaatakował w mediach społecznościowych wicepremiera Jacka Sasina. Włodarz miasta nie przebierał w słowach. - Nie mam zwyczaju znęcać się nad PiS-owskimi aparatczykami. Ale poziom bezczelności Pana premiera Sasina przekroczył już wszelkie granice – czytamy we wstępie. Dalej jest jeszcze ostrzej! O co poszło?

Wszystko przez wystąpienie Jacka Sasina, który zaapelował do samorządów o organizowanie węgla dla mieszkańców. Prezydent Warszawy nie wytrzymał. Dał upust swoim emocjom w mocnym wpisie na Facebooku. Zarzuca rządzącym, że zamiast skupić się na problemach Polaków zajęci są walką o wpływy w partii, a problemy zrzucają na samorządy. - Za rządów PiS wolne samorządy zajmują się walką z pandemią, kryzysem uchodźczym, a obecnie kryzysem energetycznym, choć oczywiście nie są to nasze kompetencje. Ciągle w czymś wyręczamy rząd. W zamian za to, PiS zabiera pieniądze naszym mieszkańcom. Pan premier Sasin był natomiast za bardzo zajęty kopaniem po kostkach swojego szefa, Premiera Morawieckiego, żeby zająć się rozwiązywaniem prawdziwych problemów Polek i Polaków. Węgiel, gaz i inne źródła energii trzeba było, szanowny Panie, zabezpieczyć miesiące przed wybuchem konfliktu – czytamy w poście.

Prezydent Trzaskowski punktuje dalej wszystkie rzeczy, które rząd zwala na samorządy. - Jakby Pan chciał, żebyśmy zaczęli budować schrony dla ludności i dostosowywać do tego podziemne budowle (bo to też Wasz obowiązek), przejąć elektrownie, a może i Wojsko Polskie - grzecznie poproście. Zastanowimy się – ironizuje prezydent miasta. I kwituje: - A może, skoro nic nie umie Pan zrobić, łatwiej będzie po prostu oddać władzę.

Sonda
Jak oceniasz pracę Jacka Sasina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają