Trzaskowski walczy z DEPRESJĄ! Poruszający wpis na Twitterze. Prezydent Warszawy mówi wprost

2021-03-01 6:25
Trzaskowski walczy z DEPRESJĄ! Poruszający wpis na Twitterze. Prezydent Warszawy mówi wprost
Autor: Sebastian Wielechowski Rafał Trzaskowski

Pandemia już od niemal roku kompletnie wywraca nasze życia do góry nogami. Szczególnie dotyka to dzieci i młodzież - tymi słowami zaczął swój szokujący komunikat prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z racji przewalutowania swojego życia i obróceniu go o 180 stopni „ofiarami” pandemii padają także osoby dorosłe. Wiele rodzin i małżeństw z tego powodu się rozpadło, gdyż jej członkowie nie mogli znaleźć wspólnego języka w tych trudnych czasach. Trzaskowski jasno przyznał, że zamierza walczyć z depresją. Na swoim Twitterze opublikował poruszający wpis.

Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze wydał poruszający komunikat. Pisze w nim o walce z depresją, która objawia się głównie obniżeniem nastroju - smutkiem, przygnębieniem, niską samooceną, małą wiarą w swoje możliwości, poczuciem winy, pesymizmem, u części osób myślami samobójczymi. Osoba dotknięta depresją ma niezdolność do przeżywania przyjemności, jest spowolniona psychoruchowo, ma zaburzenie rytmu dobowego objawiającą się m. in. bezsennością lub nadmierną sennością albo zmniejszeniem apetytu.

NIE PRZEGAP: BRUTALNY atak na Trzaskowskiego. Soczyste uderzenie na ulicy. To musiało go zaboleć, AFERA na całą Polskę

W dobie pandemii i domowej izolacji łatwiej popaść w ten problem. Dotyka on rodzin w całej Polsce. Najbardziej narażone są dzieci i młodzież, które od ponad roku muszą siedzieć sami ze sobą w czterech ścianach, a z życia przed pandemią zostało im tylko miłe wspomnienie. A rodzice, często także zamknięci w domach, przepracowani i przeciążeni całą sytuacją, nawet mimo najlepszych chęci, nie potrafią im pomóc. Walkę z depresją zapowiedział już Rafał Trzaskowski.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski

- Jako miasto stołeczne Warszawa robimy wszystko, aby ani rodziców, ani dzieciaków nie pozostawiać bez wsparcia. Już na początku pandemii uruchomiliśmy Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od lat młodzi ludzie mogą korzystać też z Młodzieżowego Telefonu Zaufania. A to tylko część całego systemu wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego i pedagogicznego, który oferujemy w stolicy - pisze w komunikacie Rafał Trzaskowski.

Teraz warszawski ratusz rusza z kolejną inicjatywą - tym razem skierowaną do rodzin w całej Polsce. Zorganizowany zostanie cykl bezpłatnych, otwartych webinarów dla rodziców na temat depresji u dzieci. Pierwszy webinar odbędzie się już 26 lutego o 18.00.

- Chcemy w ten sposób dać rodzicom narzędzia, dzięki którym będą w stanie pomóc swoim dzieciom w tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie. Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w spotkaniach - mówi Rafał Trzaskowski.

Link do webinariów znajdziesz tutaj:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE