Rafał Trzaskowski

i

Autor: EASTNEWS

Trzaskowski z koronawirusem w szpitalu. Dostał 10 tysięcy życzeń! Nawet od Wałęsy. Jak się czuje prezydent Warszawy?

2021-03-24 7:30

Rafał Trzaskowski trafił we wtorek do szpitala. Koronawirus, po blisko dwóch tygodniach choroby, osłabił prezydenta Warszawy do tego stopnia, że potrzebna była hospitalizacja. Jak się czuje prezydent Warszawy ? - Był kryzys. Mamy nadzieję, że chwilowy – mówili nam jego współpracownicy. Stan prezydenta nie jest na szczęście tak poważny, że nie miałby siły przeczytać życzeń od internautów. Choć niektóre mogłyby jednak Rafała Trzaskowskiego zdenerwować…

W ciągu kilku godzin od momentu, kiedy Rafał Trzaskowski ogłosił na swoim facebooku: „Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki...” pod jego wpisem pojawiło się blisko 10 tysięcy życzeń – od radnych, polityków ze sceny krajowej i od prezydentów innych miast. Ale także od warszawiaków i sympatyków z całej Polski. Prezydentowi Warszawy zapewne było miło, gdy leżąc na szpitalnym łóżku mógł przeczytać: „Panie prezydencie proszę się trzymać”, „Zdrowia dla Pana i całej rodziny”, „Tak normalnie, po ludzku wspieram...” czy: „Fala dobrej energii dla Pana Prezydenta mknie właśnie z warszawskich serc”. „Że też musiało Pana trafić, ale myślimy pozytywnie ,życzymy dużo siły do walki z tą zarazą,i czekamy na powrót w pełni sił.” to tylko niektóre z blisko 10 tysięcy komentarzy na facebookowej stronie Trzaskowskiego.

Życzenia od Wałęsy

„Trzymaj się, zwalcz tę cholerę, jesteś mocny!!” - tak życzył Rafałowi Trzaskowskiemu radny Warszawy Maciej Wyszyński.

„Trzymam kciuki za Ciebie! Zdrowia” - napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Życzenia na facebooku złożył też prezydentowi Trzaskowskiemu Jarosław Wałęsa „Szybkiego powrotu do zdrowia. Wysyłam dobre myśli i trzymam kciuki” - napisał.

Piotr Adamowicz dołączył: „Rafale! Trzymaj się, odpoczywaj i prędko wracaj do zdrowia!”

"Jak się to panu udało?"

Pojawiły się też pod życzeniami indywidualne historie. „Zdrowia!! Ale jak się to Panu udało, skoro nie ma miejsc w szpitalach? Mnie wczoraj na 112 rozłączyli jak chciałem wezwać karetkę. Jak już się udało wezwać, to ratownicy z karetki mnie "wyprosili" po tym jak koordynator medyczny powiedział że nie ma miejsc w całym województwie mazowieckim... ech....” - czytamy w jednym z wpisów internautów.

Czy Trzaskowski się modli?

Ale były też wpisy, które nic wspólnego z życzeniami dla chorego nie miały. Internauci pokłócili się o to, czy Rafał Trzaskowski się modli… Pretekstem do sporu okazał się wpis „Trzymamy kciuki, wysyłamy anioły”. W odpowiedzi ktoś napisał”on nie z tych co lubią anioły, on się nie modli”. I ruszyła lawina spekulacji… zakończona przez kogoś zdaniem „Anioły są przy wszystkich dobrych ludziach”.

OBEJRZYJ TEŻ GALERIĘ Z POCZĄTKU EPIDEMII COVID-19. Trzaskowski u fryzjera:

Rafał Trzaskowski na razie na te życzenia nie odpowiedział.

A jak się czuje prezydent?

Rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka stwierdza krótko: – Potwierdzam, że prezydent jest hospitalizowany. Ale nie udzielamy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Jak ustalili reporterzy „Super Expressu” - i jak już pisaliśmy na se.pl - prezydent nie trafił do żadnej z rządowych placówek w Warszawie przekształconych na szpitale covidowe. Leży w miejskim szpitalu. I ma nadzieję, że za kilka dni koronawirus odpuści i pozwoli zając się rządzeniem miastem, a nie zastanawianiem się jak złapać kolejny oddech. „Trzymajcie kciuki i za kilka dni, mam nadzieję, wracam do pracy. Uważajcie na siebie! ” – napisał prezydent do warszawiaków. To jednak na razie optymistyczne życzenie. Bo wczoraj Rafał Trzaskowski czuł się naprawdę słabo. Miał zainfekowane płuca, problemy z oddychaniem i był ogólnie osłabiony. – Był kryzys. Mamy nadzieję, że chwilowy – mówili nam jego współpracownicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE